"Мовний" закон Колесніченка-Ківалова нічого не дав Криму

52 перегляди
35
Середа, 27 березня 2013, 14:38

Кримський спікер Володимир Константінов вважає, що "мовний" закон Колесніченка-Ківалова не підвищує захищеність права кримчан на використання рідної мови.

Про це він сказав на прес-конференції у Сімферополі, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Що стосується мови, у нас ситуація взагалі-то не змінюється. У нас є своя Конституція, у якій окреслено право використання (кримчанами) трьох мов. За рішенням Верховної Ради російська мова є мовою міжнаціонального спілкування в Криму", - зазначив він.

"Закон, який був ухвалений ("Про засади державної мовної політики"), він нового нам нічого не дає. Тому ми прийняли рішення використовувати Конституцію Криму, ми за нею діємо й працюємо", - сказав Константинов.

За його словами, у квітні у Верховній Раді відбудеться нарада з питання використання мов у автономії, на якій будуть обговорюватися наявні проблеми.

"Ми хочемо ці питання поставити на контроль і цього року серйозно ними позайматися для того, щоб у цьому напрямку рухатися", - зазначив кримський спікер.

Конституція Криму, ухвалена Верховною Радою автономії 21 жовтня 1998 року й затверджена Верховної Радою України 23 грудня 1998 року, містить положення, які забезпечують функціонування й розвиток державної, російської, кримськотатарської та інших національних мов у автономії.

Зокрема, у Криму російська мова використовується в усіх сферах суспільного життя. Гарантується право виховання рідною мовою в дитячих садках, вивчення рідної мови й навчання рідною мовою у навчальних закладах державної, республіканської й комунальної форм власності або через національні культурні товариства.

Мова офіційних документів, яка засвідчує статус громадянина, виконуються українською та російською мовами, а за клопотанням громадянина – і кримськотатарською мовою.

У судочинстві, нотаріальному провадженні, провадженні у справах про адміністративні правопорушення, юридичну допомогу використовується українська або за клопотанням учасника провадження російська мова.

У всіх сферах обслуговування громадян (комунальне обслуговування, громадський транспорт, охорона здоров'я тощо) і на підприємствах, в установах і організаціях, які належать до них, використовуються українська чи російська мови, або інша мова, прийнятна для сторін.

У відповідності зі ст.14 Конституції Криму, в автономії забезпечується збереження різноманіття культур, яке склалося історично на Кримському півострові, створюються умови для їх рівноправного розвитку та взаємозбагачення.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 194.213.104.---Goro_..
Татьяна Костенко:
Goro_:
Pofigist:
inpolis2011: Крим абсолютно зайвий в Україні. Ця помийка ніколи не стане курортом, доки її не заселять кримські татари.
Это ..
Є Більше ноги там нащої ніколи не буде це справжній кацапостан. Глянули б оті Матрьони на Хорватію чи навіть Болгарію небо і земля.
Может быть разница в том, что в Хорватии мужики целыми днями сидят на улице в тенечке? И так с раннего утра до позднего вечера.
Идеть речь о обыкновенных вещах - порядок возле своего дома. Это жуть вы бы посмотрели на Калинград бывший кенигсберг один из красивейших городов Европы.т ак вам сердце б остановится увидя поламаные двери и согнутые решетки на них. . в подъездах - срач. Зато памяиник Родина Маить огромный. Кто это немцы виноваты что не подметают вам.. Поверте не народ а варвары настоящие. От если бы Кант поднялся он бы умер от впечатления от увиденного.
IP: 46.250.29.---Antilio12..
По справедливости должно быть так: Статья 10. Государственными языками в Украине является украинский и русский языки, как символ единства и равноуважения двух основных государствообразующих общин.Государство обеспечивает всестороннее развитие и функционирование украинского и русского языков во всех сферах общественной жизни на всей территории Украины. В Украине гарантируется свободное развитие, использование и защита других языков национальных меньшинств Украины. Государство способствует изучению языков международного общения. Применение языков в Украине гарантируется Конституцией Украины и определяется законом
IP: 188.230.47.---Ігор Бурдяк..
Antilio12: По справедливости должно быть так: Статья 10. Государственными языками в Украине является украинский и русский языки
"Русский", як бачите, лишній, оскільки дієслово "является" виступає у формі однини теперішнього часу. І не ображайтесь на себе. Я теж, коли помиляюся, то кажу правду..
IP: 194.213.104.---Goro_..
Pofigist:
inpolis2011: Крим абсолютно зайвий в Україні. Ця помийка ніколи не стане курортом, доки її не заселять кримські татари.
Это точно... Крымские татары украинцам всегда курорт в Крыму организовывали. На рынках рабов...
Євпаторія років 10 назад - майже центр вул Сімфероп. приватний сектор. сидять москалихи на лавці насіння лухають - чекають клієнтів і так кожного дня . - Я не стерпів одного ранку і кажу . встаньте з лавки зірвіть бурян вас же не видно. Більше ноги там нащої ніколи не буде це справжній кацапостан. Глянули б оті Матрьони на Хорватію чи навіть Болгарію небо і земля.
IP: 193.93.185.---Velar..
Татьяна Костенко: В Крыму никто про национальности не думает, основной язык общения - русский, в том числе и для крымских татар.
Хіба вам в Криму хтось не дає або не давав спілкуватись російською? А взагалі якось цікаво Ви діалог ведете. Спочатку самі кажете, що ви нібіто жили в Криму 200 років, а Україна туди прийшла лише в 1954, а потім звинувачуєте мене в заглибленні в історію прикриваючись якимись Скіфами та Сарматами........ Жіноча логіка чи що?
Усі коментарі