Міліціонерам показали пам’ятку, як поводитися з журналістами

126 переглядів
5
Понеділок, 1 квітня 2013, 14:01

У Києві презентували пам’ятку "Взаємодія міліціонера зі ЗМІ", в якій окреслено права та обов’язки журналістів і працівників Міністерства внутрішніх справ.

Першими з цією пам’яткою ознайомилися слухачі магістратури Національної академії внутрішніх справ, повідомляє МВС.

У ній працівникам МВС нагадують, що перешкоджання законній професійній діяльності журналістів тягне за собою відповідальність згідно із ст. 171 Кримінального кодексу.

Як перешкоджання трактується недопущення журналіста на прес-конференцію; позбавлення журналіста чи ЗМІ можливості скористатися переважним правом на отримання інформації; необґрунтована відмова у задоволенні запиту щодо доступу до офіційних документів, наданні інформації; незаконне вилучення накладу друкованої продукції.

Службова діяльність журналіста не може бути підставою для його арешту, затримання, а також вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених ним матеріалів та технічних засобів, якими він користується у своїй роботі, нагадують міліціонерам.

Також констатується, що людина може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою, а згода особи на її знімання припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах, інших публічних заходах.

Міліціонерам нагадують, що журналіст має право робити письмові, аудіо- та відеозаписи за винятком випадків, передбачених законом; відвідувати приміщення суб’єктів владних повноважень та відкриті заходи останніх, бути прийнятим "у розумні строки" посадовими й службовими особами; збирати інформацію в районах стихійного лиха, катастроф, аварій, масових безпорядків, воєнних дій, крім випадків, передбачених законом.

Журналіст має право проводити фото- та відеозйомку будівель міськрайвідділів, фойє та інформаційних стендів у них – спеціальний дозвіл для цього не потрібен.

Пам’яткв Взаємодія міліціонера зі ЗМІ: Права та обов’язки журналіста
Пам’ятка "Взаємодія міліціонера зі ЗМІ": Права та обов’язки журналіста

Міліціонер же має право "тимчасово, в межах чинного законодавства, обмежити права і свободи громадян, якщо без цього не можуть бути виконані покладені на нього обов’язки, й зобов’язаний дати їм пояснення з цього приводу".

Також працівники МВС можуть "тимчасово обмежувати або забороняти доступ громадян на окремі ділянки місцевості чи об’єкти з метою забезпечення громадського порядку, громадської безпеки, охорони життя і здоров’я людей".

Крім того, міліціонери можуть проводити аудіо-, відео-, фотофіксацію "як допоміжний засіб попередження протиправних дій та розкриття правопорушень", сказано у пам’ятці.

Пам’ятка Взаємодія міліціонера зі ЗМІ: Права та обов’язки міліціонера
Пам’ятка "Взаємодія міліціонера зі ЗМІ": Права та обов’язки міліціонера

"Міліціонер діє виключно у межах чинного законодавства, журналіст – у межах того, що не заборонено Законом. Міліція не повинна порушувати права журналістів. Журналісти не повинні заважати міліції виконувати свої обов’язки", - наголошується у ній.

Пам’ятка буде поширена, в першу чергу, серед співробітників зовнішніх служб міліції: дільничних, працівників патрульної служби та Державтоінспекції. Крім того, в кожній області проведуть заняття з особовим складом на тему взаємодії зі ЗМІ.

Авторизуйтесь щоб писати коментарі
Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення
IP: 80.91.163.---Виктор Штыхир..
У нас настолько безграмотные менты, что уже нужно им на пальцах рассказывать что можно делать, а что нельзя. Кошмар. Да все эти выдержки из законов они наизусть должны знать!
Міліція, якщо немає іншого наказу, журналістів не чіпає. Журналістам теж не потрібно сваритися з тими, хто підтримує порядок. Але в кожній сім"ї - не без урода.
IP: 95.135.131.---w_71ua..
Виктор Штыхир: У нас настолько безграмотные менты, что уже нужно им на пальцах рассказывать что можно делать, а что нельзя. Кошмар. Да все эти выдержки из законов они наизусть должны знать!
Існуючій владі потрібні безграмотні не тільки мєнти , але і народ( насєлєніє).
IP: 93.73.76.---Valeriy Stepanenko..
Фiкцiя. Сталiнська Конституцiя 1936 року була чи не найгуманнiшою в свiт. IА Азаров не допустив депутата на засiдання уряду, що порушуе права народного обранця. Чи вiбповiсть за це перед законом? Гопники лише iмiтують вдданiiсть закону. Не вiрте шакалам в овечих шкурах...
IP: 94.244.163.---Ivan Kotov..
А не лучше было бы памятку показать, прежде всего, тем сотрудникам, которое занимаются практической деятельностью?
Усі коментарі