Реклама:

Обамі порадили звернути увагу на держзакупівлі Януковича

Середа, 3 квітня 2013, 15:54

Позитивний торговельний баланс між США та Україною у 2012-му році скоротився на майже 100 мільйонів доларів та склав 584 мільйони доларів.

Про це йдеться у доповіді про Перепони для міжнародної торгівлі, оприлюдненій Офісом торговельного представника США, пише "Голос Америки".

"Об’єм експорту американських товарів до України у минулому році скоротився на 9,4% до 1,9 мільярдів доларів", – йдеться у доповіді.

Автори доповіді зазначають, що у 2012-му році імпорт з України до США знизився на 7,2% до 1,4 мільярдів доларів, а загалом Україна посідає 61-е місце за обсягом торгівлі зі США.

Доповідь звертає увагу, що запланований урядом України перегляд тарифів на імпортні товари може мати "системні негативні наслідки на багатосторонню торгівлю".

Торговельний представник США також звертає увагу на схвалені Януковичем у 2012-му році "суперечливі зміни" до Закону "Про здійснення державних закупівель", які розширили перелік закупівель, які не потребують проведення відкритого тендера.

Доповідь вказує, що внесені зміни фактично дозволили державним компаніям проводити закупівлі без тендерів.

"Значна частина державних закупівель не підпадає під дію Закону "Про здійснення державних закупівель" і обслуговується на поза конкурсній основі", - говориться у доповіді.

Доповідь про Перепони у міжнародній торгівлі зазначає, що відповідно до статистики МВС України, у 2012-му було здійснено та доведено до суду значно менше арештів за звинуваченням у порушенні авторських прав, ніж у 2012-му році.

Документ також зазначає, що податкова система України лишається великою перепоною для американських інвесторів.

Доповідь звертає увагу, що Україна продовжує потерпати від рейдерства, рейдери часто мають зв’язки з владою, а уряд не намагається побороти це явище.

"Деякі дослідники стверджують, що протягом кількох останніх років жертвами рейдерів стали тисячі українських компаній", - говорить документ.

"Міжнародні інвестори скаржаться, що уряд захищає рейдерів, які мають потужні політичні зв’язки", - зазначається в доповіді.

Офіс торговельного представника США - це урядова агенція, яка відповідає за розробку рекомендацій щодо торговельної політики для президента США.powered by lun.ua