У Пшонки не захотіли розбиратися з недопуском депутатів у Кабмін

Вівторок, 9 квітня 2013, 18:51

Генеральна прокуратура відмовилася розглядати законність постанови Кабміну № 147, яка обмежує участь народних депутатів у засіданнях уряду.

Про це йдеться у офіційній відповіді ГПУ на депутатський запит народного депутата від "Удару" Валерія Карпунцова, цитує його прес-служба політсили. 

"У відповіді на звернення Генпрокуратура, фактично, порадила депутатам звертатися до уряду за дозволом брати участь у засіданнях кабінету міністрів, хоча саме уряд і обмежив постановою участь депутатів у своїх засіданнях", - сказано у заяві.

"Відповідно до закону,  перевіряти відповідність нормативно-правових актів вимогам Конституції та законів, а при виявленні порушень  -  вносити подання з вимогою скасування акту має Генпрокуратура. Проте, Генеральна прокуратура вирішила, що це не її компетенція, а компетенція органу, який ухвалив незаконний акт", - зазначив Карпунцов.

"Ударівець" наголошує, що ситуація, коли Генпрокуратура заявляє про свою некомпетентність, а перекладає відповідальність на уряд вказує на те, що керівництво держави робить все, щоб нівелювати роль парламенту в Україні", - йдеться у заяві.

Як відомо, 27 березня "Удар" звернувся до Генпрокуратури у зв’язку з перевищенням службових повноважень прем’єром Миколою Азаровим. У той день глава уряду вигнав з засідання Кабміну народного депутата Сергія Капліна.

13 березня Кабмін затвердив постанову, яка дозволяє участь народних депутатів у засіданні уряду лише за погодженням прем'єр-міністра.

Українська правдаpowered by lun.ua