У бостонській справі знайшли жіночий і "українсько-вірменський" сліди

Середа, 1 травня 2013, 13:03

На рештках однієї з бомб, які вибухнули на фініші Бостонського марафону, знайшли ДНК, яке належить особі жіночої статі.

Слідчі підозрюють, що слід могла лишити як одна із жертв вибуху, так і невідома спільниця Царнаєвих, передає "Голос Америки".

Співробітники ФБР вже заявили, що ставлять за мету порівняти знайдене ДНК із генетичним матеріалом дружини Тамерлана Царнаєва, Кетрін Рассел.

Рассел під впливом чоловіка кілька років тому покинула навчання та прийняла Іслам.  Але її захисник говорить, що про плани чоловіка вона нічого не знала.

Слідчі та сторонні експерти переконані: у братів таки були спільники.

"Хтось міг бути замішаний у цьому. Якісь люди допомагали збирати бомби. Інші – радикалізували братів", - каже Сет Джоунс.

Вже встановлено особу таємничого "Міші", який, на переконання дядька братів Царнаєвих Руслана Царні, "промив мізки" колись життєрадісному боксеру Тамерлану Царнаєву.

Міша – це 38-річний Михайло Алахвердиєв. Його батько – етнічний вірменин, а мати - українка. Чоловік співпрацює зі слідством і вже заявив, що не був ані вчителем, ані натхненником Тамерлана Царнаєва.

Журналістам вдалося поспілкуватись лише з захисником Алахвердиєва. Він каже, що родина Алахвердиєвих збентежена, а сам Михайло не робив того, що йому приписують.

"Батько Майкла дуже переживає. От і сьогодні він прийшов сюди. Родина дуже знервована. Я порадив їм продовжувати жити своїм звичайним життям. Вони відповідають на всі питання правоохоронців і повністю співпрацюють зі слідством. Мені нема чого додати", - заявив представник Алахвердиєвих.

Між тим видання "Нью-Йорк Пост" опублікувало інтерв’ю з колишньою дівчиною Тамерлана. Та розповіла, що Царнаєв просто на її очах перетворився з веселого спортсмена, який любив вечірки та час від часу "курнути травичку", на одержимого фанатика, який влаштовував їй істерики через закороткі шорти та молився 5 разів на день.

"Шкода лише Джохара, він був хорошим хлопчиком", - додала жінка.

Зараз молодший із братів Царнаєвих – Джохар – перебуває у в’язниці. За останніми даними, підозрюваний більше не співпрацює зі слідством.

Тамерлан Царнаєв, підозрюваний в організації вибухів на бостонському марафоні, був застрелений під час перестрілки при спробі його затримання правоохоронцями.powered by lun.ua