Фюле: Кокс і Квасьнєвський можуть допомогти у проблемі з Тимошенко

7 переглядів
Середа, 1 травня 2013, 14:56

Спостережна місія Європарламенту Пета Кокса й Олександра Квасьнєвського допоможе Києву вирішити проблематику справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Таку думку висловив єврокомісар із питань розширення і європейської політики сусідства Штефан Фюле в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

Він зазначив, що місія Кокса-Квасьнєвського діє, ґрунтуючись на мандаті, наданому Європейським парламентом.

Фюле також нагадав, що й грудневі висновки Ради ЄС із питань іноземних справ у відношенні України також звертаються до місії Кокса-Квасьнєвського.

"Це чітко визначає, що повноваження (місії) повинні відповідати проблемам політично мотивованого правосуддя, включаючи справу Тимошенко. Це також було чітко сказано у заяві верховного представника ЄС Кетрін Ештон і моєї, що місія Кокса-Квасьнєвського за допомогою своєї роботи може допомогти вирішити ці проблеми", - сказав він.

"Це не про те, як може бути знайдено елегантний вихід із цієї проблеми – це про те, як домогтися результатів, які відповідатимуть очікуванням членів ЄС, як це було заявлено у висновках від 10 грудня", - пояснив свою позицію Фюле.

Щодо звільнення Тимошенко в короткий термін, єврокомісар зазначив, що таке рішення залежить від влади, від продовження місії Кокса-Квасьнєвського, і від того, які "висновки зробить українська влада, ґрунтуючись на рекомендаціях місії".

"Я хочу сказати, що держави-члени дуже чітко окреслили свою позицію, і я не буду її інтерпретувати. Позиція ЄС також означена й у наших заявах, які я не будуть повторювати знову й знову, як якусь мантру", - сказав Фюле.

"Судова справа проти Тимошенко не відповідала міжнародно визнаним стандартам як незалежна й неупереджена", - наголосив він.

"Має бути вирішено, як повинні бути взяті до уваги рішення й факти, установлені Європейським судом із прав людини. Мають бути розпочаті усі кроки, які спрямовані на реформування, зокрема, судової системи, для вирішення проблеми політично мотивованого судового правосуддя", - заявив Фюле.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua