Яценюк хоче через Раду розірвати "заручини" із Митним союзом

Понеділок, 3 червня 2013, 12:10

Опозиція пропонує прийняти зміни до закону "Про основи зовнішньої та внутрішньої політики" щодо заборони участі України у Митному союзі та інших наднаціональних об'єднань.

Про це заявив на погоджувальній раді в понеділок лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк.

"На минулому тижні відбулась подія, яку я міг назвати "заручинами України з Митним союзом". Це є перший крок до участі України у МС і це є перший крок до здачі української незалежності", - сказав він.

За його словами, опозиція вимагає оприлюднити директиви, які отримав прем’єр Микола Азаров на підписання меморандуму з Митним союзом.

"Ми хочемо почути інформацію президента України та прем’єра з приводу підстав підписання даного меморандуму", - зазначив політик.

Яценюк нагадав, що у діючому законі "Про основи зовнішньої та внутрішньої політики" йдеться про прагнення України інтегруватися у Європростір та набуття членства у Євросоюзі.

"Ми додаємо, що у зв’язку з цим забороняється участь України у митному союзі, а також у будь-яких інших союзах та наднаціональних об'єднаннях, членство в яких суперечить інтеграції України до Європейського союзу", - уточнив він.

У свою чергу лідер фракції "Свобода" Олег Тягнибок оголосив, що українська влада не лише підписала меморандум з Митним союзом без обговорення з громадськістю, а ще й відмовлялася оприлюднити його текст, аж до моменту поки на неї не натиснули.

Він нагадав, що така сама ситуація відбувалася під час підписання Харківських угод, що призвело до збурень у суспільстві.

Політик також попросив спікера Володимира Рибака не ставити на розгляд сесійної зали "ні на цьому тижні, ні взагалі" законопроекту щодо реформування газотранспортної системи України.

Як відомо, у п'ятницю Україна домовилася з Митним союзом Єдиного економічного простору про поглиблення співпраці.

Відповідний меморандум Кабмін оприлюднив у суботу.

Українська правдаpowered by lun.ua