Туристичний податок запровадити неможливо

Середа, 5 червня 2013, 13:30

Депутат Верховної Ради, член фракції "Всеукраїнське об'єднання" Батьківщина "Сергій Терьохін вважає нереальним можливе запровадження податку для українців, які виїжджають за кордон у туристичних цілях.

Про це він сказав журналістам, повідомляють Українські новини.

Депутат зазначив, що Держагентство з питань туризму і курортів ініціює запровадження податку в розмірі 1% від розміру мінімальної заробітної плати з українців, які виїжджають за кордон у туристичних цілях.

За його словами, незрозуміло, яким чином держава буде визначати, виїжджають українці за кордон в туристичних цілях або це ділові поїздки або з інших питань.

Депутат зазначив, що можна було б такий податок збирати з туристичних агентств, але багато українців виїжджають на відпочинок за кордон самі, і кого тоді будуть обкладати податком, незрозуміло.

"А хто буде збирати цей податок? Прикордонник? Ну, як це? Перед тим як щось озвучувати, потрібно знайти хоча б якийсь сенс в цій ідеї", - сказав він.

Терьохін нагадав, що існує практика туристичного податку при в'їзді в країну з іноземних туристів, але, на його думку, це робиться в країнах стабільного туристичного інтересу, а в Україні запровадження такого податку абсурдне у зв'язку з тим, що Україна тільки стала приваблива для туристів після чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Терьохін підкреслив, що подібні ініціативи влади легше коментувати лікарям-психіатрам, ніж економістам.

Як повідомлялося, Україна посіла 76-е місце в туристичному рейтингу World Economic Forum.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування