Екс-посол США: Янукович має зробити вибір і шукати план Б

Четвер, 6 червня 2013, 13:23

Ніхто ні у Києві, ні в Брюсселі не має плану Б, на випадок, якщо угода про асоціацію з Європейським союзом не буде підписана у листопаді 2013 року, на саміті у Вільнюсі.

Таку думку озвучив екс-посол США Стівен Пайфер під час дискусійного клубу "Відкрий світ" за ініціативи Фонду Арсенія Яценюка "Відкрий Україну".

На його думку, таким "планом Б" могла би бути позиція Європейського Союзу про те, що "шлях не завершився, а ЄС все ще буде радий підписати угоду, якщо Україна продемонструє прогрес".

За оцінкою Пайфера, перспективи підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС залежать як від позицій європейських держав, так і від реформ, які повинна здійснити Україна.

Він вважає, що президент Віктор Янукович повинен зробити вибір між Європейським та Митним Союзом.

"Річ не лише у зовнішній, але й у внутрішній політиці України", - цитує Пайфера прес-служба Яценюка.

Також Пайфер підкреслив, що Україна більше не є геополітичним питанням для США, як це було у 1990-х роках.

"Україна не представляє значного інтересу для адміністрації Обами. Попри те, що міністр закордонних справ Леонід Кожара відвідував Сполучені Штати, держсекретар Керрі не робить візиту до України. Адже, під час такого візиту потрібно було б обов’язково піднімати питання про демократію в Україні. А тут в Україні зараз спостерігається погіршення", - зауважив екс-посол.

Українська правда

powered by lun.ua