Європа нагадала Україні, що чекає даних по справі Гонгадзе

23 перегляди
П'ятниця, 7 червня 2013, 15:51

Українська сторона так і не надала раніше запитану інформацію у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе.

Про це йдеться у рішенні Комітету міністрів Ради Європи, прийнятого за результатами розгляду Україною раніше прийнятого рішення Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) щодо Гонгадзе.

Засідання відбулося 4-6 червня в Страсбурзі.

У своєму рішенні Комітет відзначив завершення в січні 2013 року судового розгляду в першій інстанції проти визнаного у вбивстві Гонгадзе екс-глави департаменту зовнішнього спостереження МВС Олексія Пукача, а також констатували, що "деяка інформація, запитана при останньому розгляді даної справи, ще не отримана" .

"(У Комітеті) закликали українську владу надати (інформацію) якомога швидше", - йдеться в рішенні.

Крім того, в Комітеті міністрів відзначили продовження розслідування обставин смерті Гонгадзе Генпрокуратурою України, а також вказали на прийняте Комітетом 6 грудня 2012 року попереднє рішення у справі журналіста.

Рішення ЄСПЛ у справі Гонгадзе набуло чинності 8 лютого 2006 року і стосувалося звинувачень у незабезпеченні захисту життя журналіста, який був відомий критичною позицією відносно влади, неефективного розслідування його викрадення та смерті; принижуючого людську гідність поводження з його вдовою, а також відсутності ефективних засобів правового захисту.

Інтерфакс-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua