Вілкул обіцяє, що в Україні великої води не буде

П'ятниця, 7 червня 2013, 17:42

Віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул заявив, що "глобально великої води в Україні не буде".

Про це він сказав у п'ятницю на прес-конференції. пише УНІАН.

За його словами, "глобально великої води в Україні не буде. Але є локальні ситуації, до яких потрібно готуватися".

"По каскаду Дніпра, в тому числі Києву, основний об’єм води, який йшов з Білорусі та Росії, ми вже пропустили. З Дунаєм ситуація складніше. Можуть бути локальні проблеми, до ліквідації яких ми готові", - повідомив Вілкул.

Він зазначив, що штабом налагоджена взаємодія з контролю румунською стороною проходження паводкової води з Німеччини.

У свою черг,у голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайло Болотських зазначив, що для запобігання та ліквідації наслідків можливих підтоплень населених пунктів сили і засоби територіальних органів ДСНС приведені до максимального рівня готовності.

"На Дністрі, як і річках Закарпаття, рівень води переважно спадає. На даний момент у верхів’ї та середній течії Дністра (рівень води) нижчий на 4 метри за небезпечний рівень", - наголосив Вілкул.

В той же час віце-прем’єр зазначив, що міжвідомчий штаб готовий до підйому води у Дністрі.

Крім того, Вілкул повідомив, у вівторок, 11 червня, відбудеться виїзне засідання Міжвідомчого штабу в Одеській області в басейні ріки Дунай на найбільш вірогідних ділянках підвищення рівня води.

Він додав, що у посиленому режимі працює державна служба водних ресурсів, яка забезпечує спеціальний режим проходження води по річках України.

Це робиться для того, щоб не допустити різкого підвищення рівня води. "На Дністрі, як і річках Закарпаття, рівень води переважно спадає.

"Таким чином, ситуація повністю під контролем Міжвідомчого штабу. Ведеться підготовка до пропуску води. Служби управління водних ресурсів постійно контролюють стан гідротехнічних споруд", - наголосив Вілкул.

Як відомо, на початку червня у країнах Центральної Європи, зокрема, у Німеччині, Чехії, Угорщині, Сербії, Австрії, Словаччині, зливи спричинили сильну повінь: були затоплені міста, дороги, сільськогосподарські угіддя, довелося евакуювати тисячі людей.

Синоптики назвали цю стихію "повінню століття", масштабнішою за повінь 2002 року, коли під водою опинилися десятки європейських міст, зокрема Прага.

powered by lun.ua