Азаров віддав місцевій владі погодження полювання у заповідниках

Вівторок, 9 липня 2013, 17:23

Кабінет Міністрів створив службу для погодження полювання у заповідниках.

Про це у вівторок повідомляє Молодіжне відділення Національного екологічного центру України.

Як відомо, Кабмін у березні скасував підрозділи Міністерства екології та природних ресурсів в областях і у травні створив нові, близькі за функціями, органи при облдержадміністраціях.

"Дослідження положень про новостворені Департаменти екології та природних ресурсів при обладміністраціях показало, що новим департаментам доручено погоджувати мисливство на заповідних територіях", - пояснює заступник глави Національного екологічного центру Олексій Василюк.

"При цьому, відомо, що закон "Про природно-заповідний фонд України" забороняє будь-яке полювання на землях природно-заповідного фонду", - уточнив еколог.

Так, у положенні про Департамент екології та природних ресурсів Київської облдержадміністрації, що затверджене розпорядженням глави Київської ОДА, зазначено, що департамент "видає дозволи на відстріл і відлов вовків, бродячих собак і котів, сірих ворон, сорок, граків, вовка, лисиці не в мисливський період у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду".

Аналогічно, положення про Департамент екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації, що затверджене розпорядженням глави Львівської ОДА.

Департамент адміністрації видає "дозвіл на відстріл та відлов хижих та шкідливих тварин, добування мисливських тварин для наукових цілей, переселення в нові місця перебування в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду".

Крім того, цей відділ "видає дозвіл на селекційний та вибірковий діагностичний відстріли мисливських тварин для ветеринарно-санітарної експертизи в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду".

"Подібні пункти знаходимо в положеннях про департаменти в решті областей", - уточнили екологи.

Українська правда