Янукович підписав свій перший указ про нацпарк

Вівторок, 6 серпня 2013, 13:19

Президент Віктор Янукович вперше видав указ про створення національного парку, надавши природозахисний статус лісу.

Статус національного парку отримало "Мале Полісся" загальною площею майже 6 тисяч гектарів, яке Янукович створив на базі двох державних підприємств Ізяславського та Славутського лісових господарств.

Водночас, як пише у своєму блозі на "Українській правді" Наталя Соколенко, Янукович, як і Леонід Кравчук створив найменшу кількість парків.

Кравчук підписав єдиний указ про створення Азово-Сиваського національного природного парку.

Його наступник Леонід Кучма за дві каденції підписав 18 указів, якими створювались національні парки та заповідники.

Віктор Ющенко в останні дні каденції створив 33 нацпарки і заповідники.

"Екологи давно скаржились, що більша частина каденції Януковича минула, а жодного Нацпарку чи заповідника не створено. Більше того, екологам тепер значно важче захистити природу через опір місцевої влади", - пише Соколенко.

В адміністрації президента на підписі перебуває не один проект указу про створення нацпарку.

Найбільш скандальним є проект указу про присвоєння природоохоронного статусу Біличанському лісу, де сотні гектарів перейшли в приватні руки забудовників через депутатів Коцюбинської та Гостомельської селищних рад та підставних осіб.

Як відомо, мисливство є одним із улюблених способів дозвілля Януковича.

Під фактичним контролем президента знаходиться Дніпровсько-Тетерівське лісо-мисливське господарство. Воно, як і "Межигір'я", розташоване на березі Київського водосховища у Вишгородському районі.

Тільки, на відміну від 140 гектарів Межигір'я, у Сухолуччі в Януковича - мисливське господарство площею... 30 тисяч гектарів.

Українська правдаpowered by lun.ua