У Румунії збирають підписи за перейменування країни

П'ятниця, 9 серпня 2013, 22:17

У Румунії почали збір підписів на користь перейменування країни на Дакію.

Автори петиції, яку вже підписали майже 3,4 тисячі людей, не бажають, щоб їх якось пов'язували з циганами-рома чи римлянами, пише Lenta.ru.

Дакія – так у часи Античності називали велику географічну область, на території якої жили племена даків, а тепер розташована Румунія (рум. România).

"Римляни – в Італії. Рома походять із Індії, звідки вони розселилися по усьому світу. Ром – це ямайський напій", - говориться в петиції, яка розміщена на Causes.com.

Її автори сподіваються зібрати 150 тисяч підписів, щоб їхню ініціативу розглянув румунський парламент.

Свою нинішню назву Румунія носить із середини XIX сторіччя, коли вона виникла як васальна держава Османської імперії, яка включала Молдову та Валахію.

У 1877 році країна проголосила незалежність, а за підсумками Першої світової війни здобула Трансільванію, яка до цього була під владою Австро-Угорщини.

Держава даків сформувалася у II-I сторіччях до християнського літочислення, а в II сторіччі Дакію завоювала Римська імперія, після чого ця область піддалася романізації.

На даний час частини історичної Дакії входять, крім Румунії, до складу Сербії, Угорщини, України й Молдови.powered by lun.ua