У "Батьківщині" відхрестилися від закону про доступ до інформації

Вівторок, 24 вересня 2013, 18:47

У "Батьківщині" заявляють, що жоден депутат з їхньої фракції не брав участь у підготовці законопроекту, що обмежує доступ до публічної інформації.

Про це повідомила прес-служба політсили.

Як відомо, раніше повідомлялося, що документ розроблений чотирма народними депутатами фракцій "Батьківщина" та Партії регіонів.

"Депутат Валентин Королюк значився єдиним членом опозиційної "Батьківщини" серед підписантів даного законопроекту", - заявили у партії і додали, що депутат вже відкликав свій підпис, бо він нібито був "отриманий нечесним шляхом, у результаті маніпуляції з текстами законопроекту".

Як повідомлялося, автори скандального законопроекту нібито пропонують визнати конфіденційними будь-які дані про фізосіб і дозволити оприлюднити їх тільки з дозволу громадян.

Документ також забороняє громадянам особисто робити копії державних документів, дозволяє чиновникам не відповідати на інформаційний запит, якщо в ньому немає зворотної поштової адреси, і зобов'язує громадян оплачувати надання інформації, якщо відповідь займає більше десяти сторінок.

Відповідь на інформаційний запит потрібно оплатити якщо протягом 90 днів інформація запитувалася неодноразово, а відповідь зайняла більше десяти сторінок. Відповідно, на інформаційний запит дозволяється не відповідати, якщо громадянин не сплатив відповідь або не надав підтвердження оплати.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua