Військова операція проти Сирії не стане новим Афганістаном, - Обама

Субота, 7 вересня 2013, 16:34

Президент США Барак Обама запевняє, що військова операція проти Сирії, що готується, відповідає національним інтересам держави. 

Про це Обама заявив у щотижневому телезверненні в суботу, 7 вересня, повідомляє "РИА "Новости".

При цьому президент США підкреслив, що не має наміру втягувати США в чергову війну.

"Ми не говоримо про інтервенцію з невизначеним терміном. Це не буде новий Ірак або Афганістан . Чи не буде американської наземної військової операції. Будь-які дії, які ми зробимо, будуть обмежені в часі і масштабах і спрямовані на те, щоб перешкодити сирійському уряду знову труїти газом власний народ, зменшити його можливості діяти таким чином", - заявив президент США.

За словами Обама, застосування хімічної зброї 21 серпня в Сирії змушує США до дій.

"Ми, Сполучені Штати Америки, не можемо робити вигляд, що не помічаємо фотографії, які приходять з Сирії", - сказав Обама.

На його думку, якщо США не відреагують, хімічну зброю може бути використано ще неодноразово, отруйні речовини можуть потрапити до рук терористів, а деякі країни зроблять висновок, що самі можуть застосовувати подібну зброю.

"Все це є серйозною загрозою нашій національній безпеці" , -  підкреслив Обама і зазначив, що не має наміру втягувати США в чергову війну.

"Я знаю, що американський народ втомився після десятиліття війни, хоча війна в Іраку закінчилася, а війна в Афганістані сходить нанівець. Тому ми не відправимо наші війська на чужу війну", - підсумував президент США.powered by lun.ua