Експерти назвали головні проблеми на шляху в Європу

15 переглядів
Вівторок, 1 жовтня 2013, 12:48

Наразі немає гарантії, що Угоду про асоціацію України з Євросоюзом буде підписано на Вільнюському саміті.

Про заявили експерти, що здійснюють громадський моніторинг виконання Україною вимог ЄС, повідомляє прес-служба Фонду "Відродження".

За словами експертів, перед Україною стоїть ще низка проблем, які вона чи не встигає, чи не хоче вирішувати.

Як розповів Олександр Банчук, експерт Центру політико-правових реформ, україні вдалось значно просунутись у вирішенні виборчих проблем, зокрема ВР змогла призначити вибори у проблемних округах.

"Водночас досі не розв’язаною є проблема двох депутатів-мажоритарників, яких позбавлено мандатів сумнівними рішеннями суду. Мало того, до їх числа додався ще один такий випадок", - сказав експерт.

Також він вказав на проблему з місцевими виборами в Києві.

Банчук також схвально оцінив внесення законопроекту щодо реформування судоустрою.

"Але проігноровано потребу паралельного внесення ґрунтовних змін до профільного закону", що може, на його думку тільки посилити залежність суддів від президента.

Є зволікання і зі створенням Держбюро розслідувань і реформою внутрішніх органів.

"Проігноровано отриманий у червні критичний висновок Венеціанської комісії стосовно чинного закону про всеукраїнський референдум", – нагадав Банчук.

Дмитро Шульга, директор Європрограми Фонду "Відродження", наголосив, що для посилення впевненості підписання Угоди про асоціацію, Україні слід швидко виконати ще  певні рекомендації:

Зокрема, він вказав на питання Юлії Тимошенко, проведення місцевих виборів у Києві; зміну закону про референдум, ухвалення закону про прокуратуру.

Проте, експерти вважають, що стратегічно правильним кроком з боку ЄС буде підписати Угоду про асоціацію, "але зі збереженням певного контрольного механізму, аби й надалі мати чіткі вимоги щодо стану демократії та моніторити їх дотримання урядом України".

Україна і ЄС планують підписати Угоду про асоціацію на саміті "Східного партнерства" у Вільнюсі, який пройде 28-29 листопада.

Усунення практики вибіркового правосуддя та звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко є умова ЄС для підписання Угоди про асоціацію. Для вирішення цього питання Європарламент відрядив до України місію екс-президентів Пета Кокса та Олександра Квасневського.

Звіт місії Європарламент заслухає 15 листопада, а рішення щодо підписання Угоди ЄП ухвалить 18 листопада.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua