Ще один реєстр міняє керівника

П'ятниця, 4 жовтня 2013, 19:24

Державне підприємство "Інформаційно-ресурсний центр" (ІРЦ, Київ), що виступає адміністратором Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців (ЄДР), очолив Олексій Зелів’янський.

Як пояснив голова Укрдержреєстру, що є розпорядником ЄГР, Дмитро Ворона на прес-конференції в агентстві "Інтерфакс-Україна" в п'ятницю, причини зміни керівництва ІРЦ схожі з тими, через які Мін’юст нещодавно змінив керівника іншого адміністратора держреєстрів - Держінформ’юсту.

"Коли ми подивилися на Інформаційно-реєстраційний центр, ми побачили, що у нас ідентична ситуація і з виплатою роялті (розробникам програмного забезпечення - ІФ), і з фінансовими потоками. Було відразу звільнено керівника цього підприємства", - сказав Ворона.

Він наголосив, що програмне забезпечення держреєстрів має перебувати в державній власності, що підвищить надійність і скоротить витрати на ведення та підтримку реєстрів.

До останнього часу ІРЦ очолював Юрій Кирик.

"Інформаційно-ресурсний центр", окрім ЄГР, також провадить Реєстр документів дозвільного характеру (РДДХ) та Єдиний ліцензійний реєстр (ЄЛР), розпорядником яких є Держпідприємництва.

ІРЦ забезпечує функціонування єдиних та державних реєстрів, відповідає за збереження даних та їх захист від несанкціонованого доступу і руйнування, здійснює навчання державних реєстраторів і адміністраторів, видає спеціалізований друкований ЗМІ з питань держреєстрації, здійснює інформаційно-довідкове обслуговування реєстрів.

Зміна керівництва Держінформ’юсту 1 жовтня привела до призупинення роботи держреєстрів, на відновлення якої пішло декілька днів. Водночас реєстри, адміністратором яких було ІРЦ, працювали без збоїв.powered by lun.ua