"Митний референдум" комуністів у Харкові не пустили на стадіон

Неділя, 6 жовтня 2013, 15:00

У Харкові відбулися збори з ініціювання всеукраїнського референдуму щодо зовнішньоекономічної інтеграції України, організовані Харківським обкомом КПУ.

Як повідомляє "Інтерфакс-Україна", люди прийшли на збори з партійними прапорами і транспарантами "Влада належить народу", "Так" союзу братніх народів!", "Янукович, ми хочемо в Митний союз!", "Харків'яни за всеукраїнський референдум за Митний союз!", "Проведемо референдум, повернемо владу народу!", "У Митному союзі буде робота і зарплата!", "Україні в Митному союзі бути!" та ін.

Збори відбулися біля стадіону "Динамо". Як заявила перший секретар Харківського обкому КПУ Алла Александровська, спочатку збори планувалося провести на самому стадіоні.

"У нас була попередня домовленість, однак потім нам раптово відмовили, сказавши, що там відбуватимуться спортивні змагання. Але оскільки ми повідомили Центрвиборчком, що проведемо збори за адресою Динамівська,3, ми і провели їх за цією адресою - не на самому стадіоні, а біля нього", - пояснила Александровська.

Представника ЦВК на зборах не було. За словами Александровської, напередодні КПУ отримала листа, яким Центрвиборчком повідомляв, що згідно з забороною Окружного адмінсуду Києва не направлятиме своїх представників на збори з ініціювання референдуму, які проводяться в період з 3 по 9 жовтня.

Незважаючи на це присутні вирішили провести збори, на яких підтримали ініціативу з проведення референдуму. Також учасники зборів ухвалили звернення до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Валерії Лутковської, в якому висловили обурення у зв'язку "зі штучним перешкоджанням" реалізації їхнього права на проведення всеукраїнського референдуму.

Збори завершилося ходою до площі Свободи. Маршрут ходи також довелося змінити, оскільки судовий виконавець оголосив рішення суду, яке забороняє проведення акції на вул.Динамівській і Сумській через велопробіг.

Тому ініціатори референдуму вирішили пройти проспектом Леніна - "як законослухняні громадяни".

За оцінками організаторів, в акції взяли участь близько 2,2 тис. осіб. За оцінками міліції, їх було близько 300.