Лише 3 комітети Ради розказують виборцям більше 50% доступної інформації

Понеділок, 4 листопада 2013, 15:53

З 29 комітетів Верховної Ради лише 3 оприлюднюють в інтернеті понад 50% публічної інформації.

Про це свідчать результати дослідження контенту 29-ти офіційних веб-сайтів, здійсненого Громадянською мережею ОПОРА.

Натисніть, щоб побачити більше

За інформацією активістів, хоч комітети ВРУ поступово стають більш прозорими для громадськості в режимі он-лайн, за останній квартал 6 комітетів погіршили показники висвітлення даних.

Представники організації проаналізували наповнення порталів комітетів на відповідність вимогам законодавства та порівняли отримані у жовтні результати з показниками за липень.

Українське законодавство зобов’язує органи влади звітувати про свою діяльність, а недостатнє висвітлення роботи – це порушення його вимог.

За останній квартал 15 з 29-ти комітетів ВР оприлюднили на своїх сайтах у середньому на 7% більше суспільно-важливих даних, що стосуються їхньої роботи.

Переважно збільшення відбулося за рахунок анонсування заходів та оприлюднення порядку денного засідань. Вагомим кроком до забезпечення прозорості роботи є запуск офіційного веб-сайту Комітету з питань інформатизації та інформаційних технологій, якого 3 місяці тому взагалі не було.

 Щоправда, поки обсяги оприлюдненої на ресурсі інформації дуже незначні.

Без змін наповнюються сайти Комітету з питань науки і освіти на 38,7 %, та Комітету з питань будівництва, обсяг оприлюднення даних на якому не перевищує 22,6 %.

Нерегулярно оновлюється інформація на сайтах Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу, Комітету з питань свободи слова та інформації, Комітету з питань євроінтеграції, Комітету з питань Регламенту, Комітету з питань сім'ї, а також Комітету з питань правової політики.

6 комітетів парламенту взагалі не мають офіційних веб-порталів та фактично не оприлюднюють дані про свою роботу в мережі Інтернет. Це Комітет з питань економічної політики, Комітет у закордонних справах, Комітет з питань охорони здоров'я, Комітет з питань соціальної політики та праці, Комітет з питань транспорту і зв'язку, а також Комітет з питань фінансів і банківської діяльності.

Недостатнім є оприлюднення інформації про поточну діяльність комітету.

Більшість комітетів протиправно не оприлюднюють стенограми своїх засідань, на забезпечення яких у 2012 році витратили майже 1,5 млн. гривень.

Українська правда

powered by lun.ua