Депутати дали "зелене світло" закону Януковича про прокуратуру

9 переглядів
Середа, 6 листопада 2013, 17:28

Профільний комітет рекомендує Верховній раді підтримати у першому читанні і за основу президентський проект закону про прокуратуру. 

За відповідне рішення проголосувало 9 з 17 членів комітету.

Разом з тим депутати пропонують свтворити робочу групу для внесення поправок до цього законопроекту під головуванням "регіонала" Володимира Олійника. 

У свою чергу радник президента України Андрій Портнов, який представляв закон на комітеті, заявив, що вдруге до Венеціанської комісії цей документ подаватися не буде.

"Ми не будемо його ще раз відправляти до Венеціанської комісії, тому що в цей законопроект не будуть вноситися поправки, які суперечать висновкам Венеціанської комісії", - зазначив Портнов.

За його словами, більшість зауважень Венеціанської комісії вже врахована, окрім тих, що стосуються конституційних повноважень, оскільки внести зміни до Конституції неможливо.

Зокрема не враховані зауваження щодо заборони отримувати інформацію від органів державної влади а також повноважень безперешкодного доступу на територію цих органів.

"Я спеціально навів цей приклад, тому що такий доступ мають, наприклад, інспектори рибного господарства, племінної справи та тваринництва, інспектори ветеринарного нагляду. Тож чому цього не повинно бути у прокурора?", - зазначи Портнов.

Зазначимо, в ході обговорення законопроекту позафракційний нардеп Сергій Міщенко заявив, що президентський закон про прокуратуру "підпорядковує Генпрокурора президенту", а "замість Генпрокурора до Верховної Ради для звіту буде приходити його прес -секретар".

У свою чергу опозиціонер Андрій Кожем'якін зазначив, що закон про прокуратуру має бути прийнятий до 28 листопада і на "круглі столи" часу немає.

Основним аргументом представників Партії регіонів проти опозиційного законопроекту було те, що по ньому немає висновку Венеціанської комісії. На це "ударівець" Віктор Чумак заявив, що "висновок науково-експертного управління за нашим законом - на 6 сторінках, а по президентському - на 16-ти. До нашого зауважень менше".

У результаті опозиційний проект у ході голосування був "провалений" : 9 голосів проти 6.

Українська правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua