Тимошенко: Янукович здав Україну за змовою з 9 олігархами

Середа, 18 грудня 2013, 17:34

Колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляє про підтримку українськими олігархами підписання Віктором Януковичем договорів з Росією.

Про це сказано в заяві Тимошенко, яку зачитав журналістам її захисник Сергій Власенко, пишуть "Українські новини".

"Янукович не одноосібно прийняв рішення про передачу України під контроль РФ. Це рішення було прийнято колегіально, консенсусом, разом з усіма - підкреслюю, усіма - лідерами значних олігархічних кланів", - сказано в заяві.

Тимошенко стверджує, що зараз такий консультативний олігархат складається з 9 людей.

"Саме вони разом з Януковичем прийняли рішення про стратегічний процес злиття України з Росією на молекулярному рівні з повною здачею України як суверенної держави", - сказано в документі.

За словами Тимошенко, вони також почали той етап об'єднання, який буде супроводжуватися створенням російсько-українських приватних мегакорпорацій.

Вона прогнозує, що найближчим часом будуть доприватизовані і поглинені такими спільними мегасистемами залишки державних монополій України у всіх сферах життя - від військової до інформаційної.

На думку Тимошенко, документи, підписані у Москві, значно гірші, ніж "просто вступ до Митного Союзу".

"Те, що зробив Янукович 17 грудня 2013 значно гірше, ніж просто вступ до Митного Союзу. Вже зараз відбулися перші незворотні зміни. Одна з них полягає в тому, що у Януковича більше немає політичної волі приймати будь-які самостійні рішення на міжнародній арені", - цитує Тимошенко "Інтерфакс-Україна".

"Як наслідок, з 17 грудня будь-які кроки України в європейському напрямку, в тому числі і підписання Угоди між Україною та Євросоюзом, вже неможливі. 17 грудня 2013 Янукович анулював Україну як самостійного суб'єкта", - йдеться в заяві.

Екс-прем'єр підкреслює, що Янукович разом з олігархами прийняв рішення про таке злиття України з Росією виключно для того, щоб зберегти політичну владу і незаконно привласнені ресурси України.

"Вони визначили, що зможуть це зробити тільки під прикриттям і під захистом нової пострадянської імперії", - сказано в документі.

Тимошенко відзначає, що єдиним виходом з ситуації, загрозливої ситуації є негайне мирне усунення Януковича від влади конституційним шляхом, на основі волі народу.

Вона підкреслює, що якщо це буде відкладено до 2015 року, то Україна буде втрачена.

На її думку, після усунення Януковича від влади, необхідно міняти всю систему влади, підписувати угоду з ЄС і робити інші корисні речі.powered by lun.ua