Журналісти на знак протесту виходять із міжвідомчої групи при Януковичі

Понеділок, 2 грудня 2013, 14:17

Національна спілка журналістів та інші медіа-організації виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при президенті через масові побиття учасників акцій та журналістів правоохоронцями.

Про це сказано в заяві, оприлюдненій на сайті НСЖУ.

"НСЖУ, ГО "Телекритика", Інститут масової інформації та Українська асоціація видавців періодичної преси виходять зі складу Міжвідомчої робочої групи при президенті України з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів", - сказано в повідомленні.

Медіа-організації висловили глибоке обурення численними фактами насилля проти журналістів, молоді, студентства та інших мирних учасників акцій протесту з боку правоохоронних органів.

Станом на 2 грудня за чотири дні вже зафіксовано жорстоке побиття більше 40 українських та закордонних журналістів. Більшість із них постраждали від агресії з боку працівників спецпідрозділу "Беркут".

Журналісти наголосили на неефективності діяльності МРГ, яка "остаточно перетворилась на майданчик для окозамилювання та піару влади".

"Протягом всієї каденції Януковича стан свободи слова в Україні продовжував погіршуватись, а медіа-простір цілеспрямовано намагались зачистити від незалежної інформації", - зазначають журналісти.

"Влада чітко продемонструвала, що вона – ворог громадянського суспільства. Віднині ми вважаємо, що вести діалог з нею не тільки немає жодного сенсу, а є аморальним і неприйнятним".

Діалог з владою обіцяють відновити лише тоді, коли буде покарано винних у злочинах проти журналістів, а влада на практиці доведе свою відданість європейським цінностям, правам людини.

В свою чергу прес-секретар президента Дарка Чепак на своїй сторінці у Facebook написала, що звернулася з вимогою до Генеральної прокуратури відреагувати на злочини проти журналістів під час їхньої роботи на акціях протесту.

"Як керівник Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захист прав журналістів вимагаю від правоохоронних органів дати належну оцінку діям працівників МВС, які підняли руку на незалежну і вільну пресу", - сказала Чепак.

Українська правдаpowered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!