Янукович покликав до України китайських інвесторів

Четвер, 5 грудня 2013, 14:06

Віктор Янукович у Пекіні узяв участь у другому українсько-китайському бізнес-форумі та у  запуску українського Інтернет-радіо на сайті української редакції Міжнародного радіо Китаю.

Перед бізнес-форумом він оглянув виставку спільних українсько-китайських проектів, повідомляє прес-служба президента.

Під час бізнес-форуму Янукович заявив, що Україна і Китай мають величезний потенціал співпраці і зацікавлені у розвитку торговельно-економічних відносин.

Янукович на україно-китайському бізнес-форумі у Пекіні
Янукович на україно-китайському бізнес-форумі у Пекіні

"Розпочинається реалізація низки двосторонніх проектів у сільському господарстві, енергетиці, розбудові міської, транспортної та промислової інфраструктури із залученням капіталу, технологій і обладнання з Китаю", - заявив президент.

Янукович на бізнес-форумі у Пекіні
Янукович на бізнес-форумі у Пекіні

"Не менш перспективним для інвестування є створення та розвиток туристично-спортивної індустрії в Україні. Адже туристична галузь набуває дедалі більшого значення в розвитку економіки та соціальної сфери в Україні, що стрімко інтегрується у світову індустрію туризму", - сказав він під час виступу на форумі.

Президент зазначив, що для розвитку цієї сфери держава має унікальні природні можливості, у тому числі Карпатські гори, Крим.

За його словами, наша країна готова використати успішний досвід Китаю щодо розбудови туристичної інфраструктури під час підготовки до проведення в Україні зимових Олімпійських ігор у 2022 році.

"З цією метою започатковано реалізацію національного проекту "Олімпійська надія - 2022". Закликаю китайський бізнес долучитися до реалізації цього проекту", - завив Янукович.

Янукович запросив в Україну китайських інвесторів і зацікавився досвідом проведення Олімпіади
Янукович запросив в Україну китайських інвесторів і зацікавився досвідом проведення Олімпіади

Він також закликав китайських інвесторів активізувати співпрацю з українськими партнерами, запевнивши, що Україна надає всебічну підтримку інвесторам у реалізації національних проектів, робиться все для боротьби з корупцією та рейдерством.

Президент назвав перспективним для китайських інвесторів проект будівництва ділянки кільцевої дороги навколо Києва. Прикладом успішної реалізації нацпроектів спільно з китайськими інвесторами він назвав "Повітряний експрес", який передбачає організацію залізничного сполучення між Києвом та аеропортом "Бориспіль".

"Україна активно розвиває інформаційні технології", - сказав також Янукович.

За його словами, важливий у цьому плані проект "Біонік Хілл", який передбачає будівництво першого інноваційного парку поблизу Києва, де будуть створені умови для розвитку "високотехнологічного та наукомісткого бізнесу".

Крім того, Янукович узяв участь у церемонії запуску українського Інтернет-радіо на сайті української редакції Міжнародного радіо Китаю.

Янукович узяв участь у церемонії запуску українського Інтернет-радіо в Китаї
Янукович узяв участь у церемонії запуску українського Інтернет-радіо в Китаї

Він зазначивши, що українська стала 50-ю серед мов, якими у Китаї здійснюється радіомовлення, і подякував усім причетним до цієї події.

 Янукович у Пекіні запустив інтернет-радіо

Глава держави також ознайомився з роботою української служби МРК та дав коротке інтерв’ю редакції.

Янукович узяв участь у церемонії запуску українського Інтернет-радіо на сайті української редакції Міжнародного радіо Китаю.
Янукович узяв участь у церемонії запуску українського Інтернет-радіо на сайті української редакції Міжнародного радіо Китаю.

"Ми повинні підняти рівень наших стосунків (із Китаєм) на новий щабель", - сказав, зокрема, Янукович. Він також зазначив, що Україна буде активно підтримувати ідею "розбудови Великого шовкового шляху".

"Українська правда"powered by lun.ua