Ештон закликає українців "бути відповідальними"

21 перегляд
Неділя, 23 лютого 2014, 03:57

Верховний представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики і політики безпеки Кетрін Ештон закликає всі сторони в Україні продовжувати брати участь у конструктивному діалозі для довгострокового вирішення політичної кризи.

Про це йдеться в заяві Ештон, поширеній у неділю в Брюсселі, повідомляє "Інтерфакс- Україна".

"Я закликаю всі сторони продовжувати брати участь у конструктивному діалозі, щоб виконати законні демократичні устремління українського народу", - відзначає вона.

Верховний представник зазначила, що очікування ЄС полягають у тому, що "кожна людина в Україні буде поводити себе відповідально, з метою захисту єдності, суверенітету, незалежності і територіальної цілісності країни".

"Я закликаю всіх до дотримання верховенства права і Конституції", - підкреслює Ештон.

У зв'язку з цим, верховний представник констатувала необхідність довгострокового вирішення політичної кризи, яке включає конституційну реформу, формування нового інклюзивного уряду і створення умов для проведення демократичних виборів.

"Дотримуючись угоди, досягнутої сторонами 21 лютого, ми як і раніше, повністю віддані підтримці всеосяжного політичного процесу, допомагати в деескалації ситуації, а також у процесі реформ. Ці кроки можуть принести стабільна, процвітаюча і демократичне майбутнє для всіх громадян України", - впевнена Ештон.

Крім цього, вона вітала звільнення екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко.

"Це - важливий крок вперед з метою усунення стурбованості щодо виборчого правосуддя в країні", - підкреслила верховний представник ЄС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua