За приховування іноземного громадянства хочуть саджати на 10 років

326 переглядів
Субота, 8 лютого 2014, 18:55

У Верховній Раді зареєстровано проект закону № 4116  про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за не повідомлення громадянином України про набуття іноземного громадянства.

Автори законопроекту – нардепи від "Батьківщини" Олександр Бригинець, Леонід Ємець та Андрій Павловський.

Як зазначив Бригинець, "скандал з можливим подвійним громадянством деяких високопосадовців – Миколи Азарова, Андрія  Клюєва та інших, а також інформація про те, що чимало громадян в певних регіонах окрім українських паспортів мають ще й російські чи румунські, створюють проблему подвійного громадянства надзвичайно актуальною".

Він нагадав, що заборона подвійного громадянства проголошена в Конституції, але жодної відповідальності за подвійне громадянство не передбачено.

Законопроект підготовлений з метою підвищення рівня нацбезпеки та збереження суверенітету України, недопущення впливу іноземних держав на внутрішню та зовнішню політику України, збереження державної таємниці/

Проектом закону вносяться зміни до Кримінального Кодексу - додається додаткова стаття, в якій передбачено покарання у вигляді позбавлення волі громадянина України у випадку порушення ним обов’язку щодо повідомлення про набуття іноземного громадянства.

"В залежності від міри зловживання подвійним громадянством, передбачено штраф в розмірі 100  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або позбавлення волі на строк від  3 до 10 років", - підкреслюють автори проекту.

Найменша міра відповідальності передбачається для рядових громадян, які маючи незаконне подвійне громадянство, не користуються своїм голосом на виборах. Найбільша - для чиновників, які мають доступ до державної таємниці.

Українська правда 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua