Фірташа арештували і хочуть екстрадувати - джерела

Четвер, 13 березня 2014, 15:23

Українського олігарха Дмитра Фірташа заарештовано у Відні ввечері у середу, 12 березня.

Це підтвердили "Deutsche Welle" джерела у Федеральному управлінні кримінальної поліції Австрії.

У поліції також сказали, що найближчим часом вирішиться питання екстрадиції Фірташа до США. В Австрії кримінальних справ проти бізнесмена немає.

Арешт Фірташа здійснено на підставі ордера, виданого американським судом на запит ФБР.

"Ввечері 12 березня, близько 20 години, у Відні співробітниками відділу по боротьбі з організованою злочинністю заарештовано українського громадянина Дмитра Ф., 48 років", - йдеться у офіційній заяві австрійської поліції.

 

Фірташа підозрюють, зокрема, у хабарництві і створенні злочинного угруповання.

Як відомо, Фірташ був одним із найближчих до режиму Януковича олігархом. Зокрема, він був включений у газові схеми між режимами Путіна та Януковича, навіть отримав "знижку".

Фірташ як співвласник посередницької компанії "РосУкрЕнерго" був задіяний до газових постачань і за часів президента Віктора Ющенка та прем’єрства Юлії Тимошенко.   

На даний момент Фірташ є, зокрема, власником телеканалу "Інтер", який на початку Євромайдану подавав викривлену інформацію про події та провладну позицію, а коли почали гинути протестувальники, змінив стратегію на більш виважену.

Фірташа не було в нещодавніх списках олігархів, рахунки яких підлягали замороженню в країнах ЄС.

У рейтингу найбагатших українців за версією "Корреспондента" він посідав 8 місце.

У Великобританії Фірташ створив організацію "DF Foundation", яка згодом змінила назву на "Firtash Foundation". Ця структура зареєстрована у місті Лідс, нею офіційно керує дружина олігарха – росіянка Лада Фірташ.powered by lun.ua