Патріарх Кирило закликав Турчинова уникати насильства та "національної" дискримінації

Неділя, 2 березня 2014, 17:06

Патріарх Московський і всієї Русі Кирило закликав владу України "виключити прояви насильства і будь-якої дискримінації за національною чи релігійною ознакою"

Про це Кирило заявив у ході телефонної бесіди з в.о. президента України Олександром Турчиновим, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Патріарх висловив глибоку заклопотаність у зв'язку з останніми подіями в країні. На думку предстоятеля РПЦ, необхідно зробити все можливе для того, щоб якомога швидше припинилися страждання людей, щоб були виключені прояви насильства і будь-яка дискримінація за національною чи релігійною ознакою",  - йдеться у повідомленні. 

Разом з тим Кирило закликав владу України утриматися від насильства і запевнив, що сам зробить все можливе для цього.

Про це йдеться у зверненні Кирила з приводу ситуації в Україні до митрополиту Чернівецькому і Буковинському Онуфрію, архіпастирям і пастирям, повідомляє "РИА "Новости".

"Я звертаюся до всіх моїх братів і сестер у Христі з закликом пробачити і зрозуміти один одного. Звертаюся до всіх можновладців: не допустіть насильства по відношенню до мирних громадян", - зазначив патріарх.

"Запевняю вас і нашу українську паству в тому, що зроблю все можливе, щоб переконати всіх тих, в чиїх руках знаходиться влада, що не можна допустити загибелі мирних людей на дорогий для мого серця землі України", - заявив патріарх Кирило, звертаючись до митрополита Онуфрія.

При цьому Кирило закликав усіх молитися про те, щоб не було "більше жертв на українській землі" і нагадав владі про її обов'язки "не допустити насильства і беззаконня".

Разом з тим українському народу він нагадав, що "він має сам, без зовнішнього впливу, визначати своє майбутнє".

На думку патріарха, події в Україні "стали результатом внутрішньої політичної кризи, нездатності різних суспільно-політичних сил домовитися про ненасильницьке вирішення існуючих в суспільстві проблем", що поставило під загрозу "існування України як єдиної держави".

Також предстоятель РПЦ підкреслив, що "церква не займає ту чи іншу сторону у політичній боротьбі".powered by lun.ua