ЄС закликає Росію згорнути військові дії в Україні, погрожуючи санкціями

Понеділок, 3 березня 2014, 21:17

.ЄС засуджує агресію Росії по відношенню до України та закликає Кремль повернути війська на місце їх базування.

Про це йдеться в резолюції Ради міністрів закордонних справ ЄС за результатами засідання 3 березня.

"Європейський Союз рішуче засуджує явне порушення українського суверенітету і територіальної цілісності, а також акти агресії з боку збройних сил Російської Федерації", - заявили в ЄС, зазначивши, що такі дії є порушенням зобов'язань Росії в рамках цілої низки міжнародних договорів.

"ЄС закликає Росію негайно вивести свої збройні сили до районів їх постійної дислокації, у відповідності з Угодою про Статус і Умови перебування Чорноморського Флоту РФ на території України від 1997 року", - зазначають автори документу. На думку європейських міністрів, Росія має негайно розпочати переговори щодо врегулювання ситуації, і тому числі й у рамках Будапештського меморандуму 1994-го.

В той же час Євросоюз готовий виступити як посередник у цих переговорах та вітає направлення в Україну місії ОБСЄ.

Також в ЄС нагадали Росії, що країни Великої вісімки відмовилися брати участь у саміті в Сочі, і за цим може відбутися подальше погіршення відносин.

"У разі відсутності кроків з боку Росії до зменшення напруги ЄС прийматиме рішення про перегляд двосторонніх відносин між ЄС і Росією, в тому числі припинення двосторонніх переговорів з Росією щодо візових питань та підписання нової базової угоди", - йдеться в резолюції.

Європейські міністри підтримали виважену реакцію України у цій ситуації та вважають за необхідне продовжити конституційну реформу та провести чесні й прозорі президентські вибори. Зі свого боку ЄС обіцяє сприяти наданню пакету фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду за умови проведення реформ.

Українська правда

powered by lun.ua
Усі новини...