Ні українці, ні росіяни не хочуть об'єднання в одну державу

Вівторок, 4 березня 2014, 16:06

Більшість жителів як України, так і в Росії вважають, що ці держави мають існувати незалежно одна від одної.

Такі дані були отримані в ході дослідження Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та Київського міжнародного інституту в Україні й організації Левада Центр в Росії.

Більшість (68% в Україні, 59% у Росії) хотіли б бачити свої держави незалежними, але дружніми державами – з відкритими кордонами, без віз та митниць. З листопада ця група людей в Україні зменшилася на 5%, в Росії – зросла на 4%.

В Україні об'єднання в єдину державу з Росією бажають лише 12% опитаних. За останні роки ця кількість зменшилася з 20% до 9%, але після Майдану підскочила на 3%.  

Найбільше прихильників об’єднання об'єднання на Сході (26%) та на Півдні (19%), найменше - в Центрі (5%) та на Заході (1%). Найсильніше таку позицію підтримують в АР Крим (41%), Донецькій області (33%), Луганській (24%), Одеській (24%), Запорізькій (17%), Харківській області (15%). Однак навіть там переважає підтримка співіснування України і Росії як двох незалежних дружніх держав.

Дослідники підкреслюють, що, серед жителів України, об’єднатися в єдину державу хочуть 9% українців і 32% росіян, однак більшість виступають за те, щоб  Україна і Росія були незалежними, але дружніми державами – з відкритими кордонами, без віз та митниць (68% та 63% відповідно)

З-поміж прихильників політичних партій найвищий відсоток охочих приєднати Україну до Росії серед прибічників комуністів (35,5%), але середник більшість бачить Україну та Росію дружніми незалежними державами (63%). Серед тих, хто підтримує Партію регіонів, приєднання до Росії бажають 28%.

У Росії приєднання України хотіли б 16%.

В Україні були опитані 2032 респонденти віком від 18 років, що мешкають в усіх областях. Статистична похибка даних не перевищує 2,2%. Для порівняння з Росією наводяться дані опитування, проведеного  російською дослідницькою організацією  "Левада-Центр" з 21 до 25 лютого 2014 року. У ньому брали участь 1603 респонденти у віці від 18 років у 130 населених пунктах 45 регіонів країни. Статистична похибка даних не перевищує 3,4%.

Українська правда

powered by lun.ua