Турчинов офіційно зупинив "референдум" Криму. КС уже взявся за подання

П'ятниця, 7 березня 2014, 17:35

Голова Верховної Ради, в.о. президента Олександр Турчинов підписав указ про призупинення рішення кримського парламенту про референдум щодо статусу АР Крим та звернувся до Конституційного Суду з питанням конституційності того рішення.

Указ про зупинення дії постанови Верховної Ради АРК від 6 березня №1702-6/14 "Про проведення загальнокримського референдуму" підписано ним 7 березня та опубліковано на сайті президента.

Також Турчинов звернувся до КС із проханням визначити, чи відповідає Конституції України постанова Верховної Ради Криму "Про проведення загальнокримського референдуму" від 6 березня.

Конституційний Суд уже прийняв до розгляду це конституційне подання. Секретаріат КС обробляє його.

Як відомо, 6 березня Верховна Рада Криму ухвалила рішення щодо входження автономії в Російську Федерацію, але призначила ще референдум із цього питання на 16 березня.

Того ж дня Турчинов назвав це рішення нелегітимним і "нікчемним", а тому заявив, що призупиняє рішення Верховної Ради Криму, а парламент України розгляне питання про розпуск цього кримського парламенту.

У Верховній Раді Криму заявили, що слова в.о. президента Турчинова про призупинення рішення про референдум у Криму не тягнуть за собою правових наслідків і є "нікчемними", бо відповідний указ не оприлюднено, а подання до КС не подано.

"Українська правда", "Українські новиниpowered by lun.ua