Акція "Бойкот російських товарів" набирає обертів

П'ятниця, 4 квітня 2014, 14:40

Громадяни України підхоплюють ініціативу бойкотування російських товарів через агресію Росії до нашої країни та "оросійщення" Криму.

Відповідна заклики та звіти про зроблене в цьому напрямку поширюють українці у соцмережах.

Зокрема, львів’яни та кияни стали прискіпливішими до країни походження товарів.

У Львові уже майже місяць учасники громадської ініціативи "Бойкот російських товарів" поширюють листівки з переліком російських брендів і закликають людей не купувати російські товари, аби не підтримувати фінансово окупантів, передає "Радіо Свобода".

Штрих-коди "46" львів’яни вже знають і ретельно розглядають той чи інший товар, а багато хто на закупах має зі собою листівку з переліком російських торгових брендів. Люди цікавляться не лише штирх-кодом, але й країною-виробником, бо товари російського виробництва можуть ховатися під різними кодами, зокрема й українським.

Бойкот російських товарів

Між тим, у предстваництві  "Kaiser" в Україні заявили, що власником торгової марки "Kaiser" є німецька компанія "OLAN-Haushaltsgeräte e.K".

"Покупці продукції ТМ "Кaiser", яка продається на ринку України з 2006 року, мають змогу особисто пересвідчитись в походженні товару шляхом перевірки штрих-коду (40- Німеччина)", - сказано в повідомленні.

Дехто купує навіть товар гіршої якості, аби лише не російський.

За оцінками активістів, у Львові за майже місяць акції продаж російських товарів впав на 40-50%.

Громадська ініціатива об’єднала понад 5 тисяч людей, головною метою яких є інформування населення, наголосив один із координаторів ініціативної групи Олег Радик.

"Люди недооцінювали, скільки російського у нас продається, навіть не могли подумати. Ми друкуємо листівки за власні кошти, попросили їх у нас з Лисичанська і туди передамо", - сказав він.

"Нас непокоїться те, що фірми "Нескафе" і "Нестле" купують сировину у Росії, хоча поруч є Польща. Ми звернулись із листами до цих компаній. Важко працювати з аптеками і великими супермаркетами, останні не знають, хто є власником. Бо це все на офшорах", - зазначив Радик.

"Багато російських товарів є біля кас, за це торгова мережа платить додатково супермаркету. У Львові завдання одне – тут не має бути російських товарів, але чим далі у східні області України, то це буде проблемніше", - визнає він.
 
Частина супермаркетів і крамниць суттєво зменшили асортимент товарів, вироблених у Росії. Дрібні магазини взагалі відмовились від російських товарів.

Активісти планують вимагати у львівської влади відмовитися від наміру співпрацювати з російським пошуковиком "Яндекс-Україна".

Не залишились поза увагою і банківські установи. Активісти наклеюють на приміщення "Сбербанку Росії" у Львові листівки "Банк окупанта. Жодних заощаджень ворогові!".

"Звісно, що наліпки більше 20-30 хвилин не висять, їх одразу здирають. Але люди забирають свої заощадження", - розповів один із активістів Андрій Рожнятовський і додав: "Наша акція мирна, ми лише інформуємо".

Активісти не допускають провокацій і мародерства.