КВУ та "Опора" закликають Раду терміново змінити закони про місцеві вибори

П'ятниця, 4 квітня 2014, 15:30

Комітет виборців і громадська мережа "Опора" закликають парламент терміново змінити законодавство про місцеві вибори.

Про це представники організацій сказали на прес-конференції, повідомляють Українські новини.

"Все одно закон буде мінятися вже під час виборів, але не міняти його ще гірше", - сказав голова правління КВУ Олександр Черненко.

Зі свого боку координатор виборчих програм "Опори" Ольга Айвазовська зазначила, що якщо законодавство про місцеві вибори не буде змінено, те це може створити низку проблем при одночасному проведенні позачергових виборів Президента й місцевих виборів.

Вона уточнила, що може виникнути ситуація, при якій буде необхідно формувати окремі виборчі комісії й виборчі дільниці під ті й інші вибори, які повинні будуть працювати в різних приміщеннях.

Крім того, чинне законодавство передбачає різний час роботи виборчих дільниць, що також може спричинити певні труднощі.

Також Айвазовська нагадала, що місцеві вибори, які пройшли в 2010 році за чинним законодавством, були досить проблемними, на них було зафіксовано низку порушень, а такі положення законодавства, як неможливість балотуватися на виборах самовисуванцям, а також можливість зняття з реєстрації кандидатів після двох попереджень, дотепер видаються досить сумнівними.

Як повідомлялося, КВУ за створення спеціальних виборчих дільниць на кордоні не визнаної Україною Республіки Крим (РК) і Херсонської області для того, щоб охочі кримчани могли проголосувати на виборах Президента.

Також КВУ заявляє, що у виборах президента 25 травня - дві третини технічних кандидатів.powered by lun.ua