ЦВК: Зірвати вибори можуть або надзвичайний, або військовий стан

Неділя, 6 квітня 2014, 10:21

Говорити про зрив виборів, за винятком двох малоймовірних можливостей - введення надзвичайного або воєнного стану в країні - немає ніяких підстав.

Таку думку "События" на телеканалі "Україна" висловив глава ЦВК Михайло Охендовський.

За його словами, виборчий процес розвивається досить стрімко, але хвилюватися, що вибори можуть не відбутися або бути зірвані, не варто.

"Мені здається, за винятком двох малоймовірних можливостей - це введення чи надзвичайного, чи воєнного стану у нас в країні, говорити про зрив виборів немає жодних підстав. Щодо надзвичайного стану, то мені здається, що нашим політикам вистачить мудрості, щоб у ході виборчого процесу подібного кроку не здійснювати", - зазначив він.

Разом з тим Охендовський назвав 3 фактори, які стануть запорукою успішного проведення чесних виборів в Україні.

"По-перше, це робота виборчих комісій. Тут потрібно говорити не тільки про ЦВК, а й про окружні і територіальні комісії та виборчі дільниці", - заявив голова ЦВК.

Другий фактор, за його словами - ставлення самих кандидатів до ведення кампанії: "Якщо між ними буде укладено такий негласний пакт про чесні вибори, тоді можна не сумніватися, що другий фактор проявить себе повною мірою".

"Третій фактор - суспільство та його готовність протидіяти можливим порушенням і фальсифікації і не приймати можливі пропозиції кандидатів на покупку голосів. Це залежить від конкретного виборця", - підсумував Охендовський.

Українська правда powered by lun.ua