Яценюк: На Сході реалізують план з вторгнення в Україну

Понеділок, 7 квітня 2014, 10:26

У східних областях реалізують план з вторгнення російських військ в Україну.

Про це відкриваючи засідання уряду в понеділок заявив прем'єр Арсеній Яценюк, повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Я хотів би звернутися, в першу чергу, до всіх жителів східних областей України. Всім абсолютно зрозуміло, що йде реалізація антиукраїнського, антидонецького, антилуганського і антихарківского плану. Плану з дестабілізації ситуації, плану з того, щоб іноземні війська перетнули кордон і захоплювали територію країни, чого ми не допустимо", - сказав він.

Яценюк висловив впевненість, що жителі цих регіонів хочуть жити в єдиній країні. 

"Будь-які інші заклики до федералізації є спробою знищення української державності та сценарієм, що написаний РФ, мета якого - розчленування та знищення України. І перетворення частини України на територію рабства під диктатом РФ. Цього не буде", - підкреслив прем'єр.

Він переконаний, що Україна сама в змозі розібратися, що робити зі своєю Конституцією і які повноваження віддавати регіонам. Яценюк закликав жителів сходу України бути відповідальними і зробити все, щоб зберегти цілісність країни.

Також він спростував інформацію про відведення російських військ від українських кордонів.

"Фактично, ніхто ніяких військ не відводив", - підкреслив Яценюк, зазначивши, що дані про те, що Російська Федерація відвела свої війська від кордонів, є "нічим іншим, як поки що проявом ознаки того, що вони хочуть показати, що нібито вони відвели війська".

Глава уряду стверджує, що війська знаходяться в 30-кілометровій зоні від українського кордону.

Також він зазначив, що багатотисячні мітинги, які відбувалися в східних регіонах ще місяць тому, "зникли", але в кожній області залишилися до півтора тисяч радикально налаштованих осіб "зі специфічним російським акцентом, які, координуючи свою діяльність зі спецслужбами іноземних держав, у неділю організували заворушення і пройшли по шляху захоплення адмінбудівель та дестабілізації ситуації.

За словами прем'єра, уряд стежить за розвитком ситуації.

"Я перебуваю у постійному контакті із силовим блоком. Мене поінформують про ситуацію, і я поінформую членів уряду про те, як розвивається ситуація. У Харкові ситуація вже відносно стабілізувалася. Упевнений, що й в інших областях ми наведемо лад разом", - запевнив Яценюк.

Як відомо, у неділю в Донецькій, Луганській та Харківській областях відбулися сепаратистські мітинги, в ході яких були захоплені будівлі ОДА та місцеві управління СБУ.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування