Голова КМДА застерігає, що вибори у Києвi пiд загрозою зриву

Понеділок, 7 квітня 2014, 13:12

Вибори депутатiв Київської мiськради та мiського голови будуть пiд загрозою зриву у разi, якщо Верховна Рада не внесе змiн до закону про мiсцевi вибори.

У цьому переконаний голова КМДА Володимир Бондаренко, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Якщо завтра Верховна Рада не поправить законодавства, то вибори в Києвi провести буде неможливо, оскiльки вiдсутнi районнi територiальнi виборчi комiсiї, нiкому пiдраховувати голоси", - сказав Бондаренко на брифiнгу в понедiлок.

"Є також розбiжнiсть у часi щодо початку та завершення роботи дiльниць у законi про вибори президента та мiсцевi вибори", - додав вiн.

Бондаренко нагадав, що закони про президентськi вибори та про мiсцевi вибори мiстять рiзнi механiзми i термiни формування дiльничних виборчих комiсiй.

Таким чином, за його словами, без змiни законодавства необхiдно буде формувати двi паралельнi системи виборчкомiв.

Крiм того, наголосив голова КМДА, обидва закони передбачають рiзний час для голосування - до 20.00 та 22.00, що внесе плутанину пiд час видачi бюлетенiв.

Вiн також зазначив, що нинiшнiм законодавством не передбачено формування районних тервиборчкомiв, i київський тервиборчком повинен буде прийняти документи вiд 1,2 тисячi виборчих дiльниць.

При цьому, зазначив Бондаренко, в новому законi має бути передбачено продовження термiну створення районних тервиборчкомiв, оскiльки згiдно з чинним законом їх має бути створено до 9 квiтня.

Голова КМДА нагадав, що у Верховнiй Радi перебувають на розглядi кiлька вiдповiдних законопроектiв, якi планується розглянути 8 квiтня.powered by lun.ua