МЗС: Україна пропонувала Лукіну безпечно дістатися до Слов'янська

Субота, 3 травня 2014, 09:47

Уряд України надає дієву підтримку місії Володимира Лукіна, в тому числі сприяння в налагодженні контактів та координацію дій на рівні органів центральної влади, голови Донецької ОДА, правоохоронних органів.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.

У ній зазначено, що це відбувається при тісній взаємодії з моніторинговою місією ОБСЄ та посольствами європейських країн в Києві.

З метою задіяння всіх можливих механізмів для визволення  утримуваних терористами в заручниках іноземних спостерігачів, Лукіну було запропоновано безпечний шлях здійснення поїздки з Донецька до Слов’янська, включно із забезпеченням транспортування, - розповіли у МЗС.

Українські правоохоронні органи, несучи відповідальність за життя і здоров’я як заручників, так і переговорників, наполягають саме на запропонованому шляху, оскільки саме він дозволяє гарантувати відповідну безпеку, - кажуть у відомстві.

У зв’язку з цим в МЗС України здивовані черговою дезінформацією російського зовнішньополітичного відомства щодо нібито перешкоджання Лукіну добратися до м. Слов’янськ.

"Називаючи терористів і сепаратистів "владою Слов’янська", а Лукіна представником президента Росії в той час, коли він сам вважає свою місію приватною, МЗС Росії, очевидно, вже остаточно заплуталось у власній брехні", - йдеться у заяві.

У МЗС вважають, що такі заяви не сприяють налагодженню конструктивної взаємодії всіх сторін з метою вирішення існуючої проблеми і поглиблюють дестабілізацію ситуації в регіоні.

Як відомо, 2 травня джерела повідомляли, що Лукін прибув до Донецька чартерним літаком. МЗС України про візит екс-уповноваженого з прав людини в РФ повідомлений не був.

Разом з тим МЗС РФ, роблячи заяви про АТО у Слов'янську заявляв: з Лукиним нібито зник зв'язок після початку АТО, місія Лукіна "піддається загрозі", у зв'язку з чим необхідно "вжити вичерпних заходів щодо забезпечення безпеки російського представника".

У свою чергу глава МЗС України Андрій Дещиця заявив, що говорив з Лукиним по телефону, сам Лукін назвав свій візит в Донецьк "місією приватної особи".

Пізніше СБУ знайшла докази, що Лукін вів переговори з ватажком озброєних терористів "Стрєлком" Ігорем Гіркіним (Стрєлковим). 

Українська правдаpowered by lun.ua