ПАРЄ радить українцям йти на вибори

Вівторок, 6 травня 2014, 13:48

Делегація ПАРЄ закликає українців взяти активну участь у виборах, щоб Україна отримала гідні довіри вибори.

Про це йдеться в заяві МЗС України у вівторок щодо заяви місії ПАРЄ за результатами візиту в Україну 29-30 квітня, передає "Інтерфакс-Україна".

Спостерігачі ПАРЄ зазначили, що ситуація на сході України негативно позначається на виборчому процесі.

"Делегація зазначила негативний вплив на виборче середовище через "втручання збройних груп, які знаходяться під впливом російської влади, зокрема в східних регіонах", - йдеться в заяві.

У ПАРЄ також зазначили, "що кандидати повинні отримати рівні можливості проводити зустрічі з виборцями та інформувати їх про свої програми, доступ до ЗМІ і можливість проводити свої кампанії в усіх регіонах".

На думку учасників місії, Україна потребує демократичних і гідних довіри виборів.

Делегація ПАРЄ у зв'язку з цим закликає українців взяти активну участь у передвиборній кампанії і самих виборах.

Крім того, делегація ПАРЄ заявила, що з метою забезпечення свободи волевиявлення народу має бути не допущено будь-яке зовнішнє втручання у внутрішні справи України і виборчий процес.

Делегація підкреслила позитивні зміни у правовому регулюванні виборчого процесу і позитивно оцінила роботу і відкритість ЦВК.

Делегати вітали зусилля, спрямовані на забезпечення доступу до виборів громадянам, "чиї будинки знаходяться під окупацією, як у Криму, або відчувають збройне втручання, як у Донецьку і Луганську".

Одночасно делегація ПАРЄ підкреслила, що залишаються недоліки у фінансуванні кампаній, прозорості прав власності на ЗМІ.

Передвиборна місія відзначає необхідність підвищення рівня захисту журналістів.

За достроковими виборами Президента України 25 травня 2014 буде спостерігати делегація ПАРЄ у складі 52 чоловік.

powered by lun.ua