Обама вмовлятиме Європу залишатися жорсткою з Росією - ЗМІ

5 переглядів
Понеділок, 2 червня 2014, 13:26

Президент США Барак Обама в ході візиту в Європу буде переконувати союзників зберігати жорстку лінію стосовно Росії.

Про це пише "The Wall Street Journal" із посиланням на високопоставленого співробітника адміністрації президента США.

"Ми не хотіли б, щоб усі видихнули з полегшенням і сказали, що, мовляв, вибори пройшли й мета досягнута", - сказав він.

На саміті "групи семи" у Брюсселі Обама буде пропонувати союзникам узгодити нову "червону лінію" для Росії, порушення якої призвело б до введення нових санкцій – у відношенні до секторів російської економіки.

Раніше такою "червоною лінією" називалося втручання Москви з метою зриву виборів в Україні. Водночас навряд країни "сімки" домовляться про нові тригери для санкцій уже в Брюсселі, пише газета.

Також Обама буде домагатися від європейських лідерів збереження дії вже введених у відношенні Росії санкцій.

За словами чиновників, президент США буде переконувати європейських партнерів, що ситуація в Україні залишається напруженою, на сході України застосовується насилля, а Росія продовжує анексію Криму.

"Ми вважаємо, що криза триває", - сказав заступник радника з національній безпеки Бен Родс.

"Є люди, які регулярно вмирають у східній і південній Україні через насилля, ініційоване й підготовлене сепаратистськими угрупованнями. Таким чином, у жодному разі ми не в безпеці в Україні", - додав він.

В іншій статті The Wall Street Journal пише, що одним із інструментів тиску на Росію може стати фінансова зброя, а саме – спецпідрозділ американського Мінфіну, який займається боротьбою з незаконним фінансуванням терористичних організацій і виконанням санкцій стосовно фізичних осіб і компаній.

А "The Financial Times" пише, що візит президента США до Європи, під час якого західні, російський та український президенти зустрінуться в рамках святкування 70-річчя висадження союзників у Нормандії, може сприяти врегулюванню української кризи.

"Перші зустрічі Володимира Путіна з Бараком Обамою і європейськими лідерами після приєднання Криму до Росії можуть бути повні неспритних дипломатичних моментів. <…> Проте і Росія, і Захід підійшли до дуже важливого моменту в українській кризі – зацікавленості всіх сторін у досягненні нелегкої, але необхідної угоди про подальші кроки", - вважає видання.

"Інтерфакс", РІА "Новости"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua