G7 вперше за 17 років збереться без Росії: вимагатиме визнати Порошенка

Середа, 4 червня 2014, 10:45

Провідні світові індустріальні країни із групи G7 зустрінуться для розмови про Україну, вперше за 17 років не запросивши президента Росії.

Про це повідомляє Reuters.

Як пише видання, Володимира Путіна залишили поза переговорами у помсту за його захоплення Криму і участь Росії в дестабілізації Східної України.

Як повідомляє DW, учасники саміту у Брюсселі 4-5 червня не планують ухвалювати нові санкції проти РФ, але закличуть її до прямих переговорів із Україною.

Україна стане головною темою робочої вечері лідерів країн "сімки" увечері 4 червня, але головна увага на зустрічі буде приділена "координації подальших дій".

За даними AFP, учасники саміту вимагатимуть від Росії виконати низку конкретних умов: визнати нового президента України Петра Порошенка, розпочати прямі переговори з Україною та припинити дестабілізацію її східних регіонів.

"Росія повинна виконати своє домашнє завдання", - підкреслило джерело у дипломатичних колах в Берліні.

За словами одного з дипломатів у Брюсселі, метою зустрічі лідерів Великої сімки є не покарання Росії, а діалог.

Як відомо, зустріч G8 мала пройти в російському Сочі, але члени G7 відмовились туди їхати після російської анексії Криму.

Попри те, що Путіна не запросили на саміт, він проведе цього тижня зустрічі з лідерами Німеччини, Франції та Великобританії під час ювілейних заходів до 70-річчя висадки військ союзників у Нормандії.

Українська правда

powered by lun.ua