Луганські прикордонники вважають, що загін можна було посилити місяць тому

Середа, 4 червня 2014, 18:36

Управління Луганського загону та відділ прикордонної служби "Станично- Луганське" перестали чинити опір терористам, бо не дочекалися підмоги.

Про це розповів співрозмовник Hubs з Луганського прикордонного загону.

"Підмоги не дочекалися. Довелося залишити розташування", - пояснив він, відзначивши, що за час протистояння, яке тривало дві доби, "близько 100 осіб з їхньої (бойовиків) сторони полягло".

Співрозмовник видання підтвердив, що підмога з повітря була, проте її було недостатньо.

"Літак дійсно прилітав. Трасер освітлив нам місце, де знаходилися терористи. Ми відкрили вогонь. Але щойно трассери закінчилися, літак полетів. І більше не повертався. Ми знову зв'язувалися зі штабом АТО. Але нас, по суті, "послали". Сказали, що своїх проблем вистачає. Тому жодного підкріплення ми можемо не чекати", - розповів він.

"Сьогодні вранці (4 червня) біля загону зібралося вже близько тисячі бойовиків. Нам поставили ультиматум, або ми залишаємо розташування і залишаємо всю зброю і техніку, або вони йдуть на штурм", - повідомив прикордонник.

"Надії на підкріплення вже не було, а своїми силами відбити атаку ми б не змогли. Тому, щоб зберегти хлопцям життя, вирішили залишити розташування. Скільки залишилося зброї, точно сказати не можу. Але дуже багато", - додав він.

Луганський прикордонний загін після штурму. Фото: Роман Бочкала
Луганський прикордонний загін після штурму. Фото: Роман Бочкала

За словами співрозмовника, передумови для того, що бойовики рано чи пізно нападуть на загін, були давно.

Так, ще місяць тому близько 60 терористів атакували прикордонну заставу в селі Красна Талівка (Луганська область). Застава знаходиться приблизно за 70 кілометрів від Луганська і фактично на кордоні з Ростовською областю. Тоді прикордонники вогонь по бойовиках не відкривали, не було наказу.

"Можна було вже тоді зробити висновки і почати зміцнювати застави. Але, наскільки я знаю, була домовленість з Болотовим (Валерій Болотов, глава терористичної організації "Луганська народна республіка"), що нападів не буде. Очевидно, плани у терористів змінилися", - резюмує військовий.

Як відомо, управління Луганського загону прикордонників з 4:00 ранку понеділка атакували терористи і намагалися взяти його під контроль, вимагаючи від охоронців кордону здатися.

Прикордонники просили наземної підмоги, проте так і не отримали її.

Вранці 4 червня стало відомо, що управління Луганського загону та відділ прикордонної служби "Станично-Луганське" передислоковані.

powered by lun.ua