Прикордонники пояснили, чому певні ділянки вразливі для терористів

Четвер, 5 червня 2014, 13:42

Державна прикордонна служба відвела прикордонників з пунктів пропуску, які атакували терористи, і попередила про закриття цих пунктів Російську Федерацію.

Про це йдеться в поясненні Державної прикордонної служби України, поширеному після інформації про те, що з середи через покинуті ділянки кордону в Україну проникло понад 10 вантажівок із терористами.

"У зв’язку з унеможливленням виконання завдань по організації служби з управлінь відділів прикордонної служби "Станично-Луганське", "Краснодон", "Бірюкове", "Свердловськ" та "Дякове" через їх значну відстань від державного кордону, постійні обстріли та блокування озброєними терористами в ніч з 3-4 червня була розроблена та проведена спеціальна операція щодо передислокації особового складу, зброї, боєприпасів, матеріальних засобів, техніки безпосередньо на лінію кордону, в пункти пропуску та в два райони зосередження мобільних сил Держприкордонслужби біля кордону", - сказано в заяві

"Протягом 4-5 червня терористами здійснювалася спроба силового витіснення прикордонних нарядів з пунктів пропуску "Червонопартизанськ", "Довжанський" та "Червона Могила", - повідомляє Прикордонна служба.

"Після перестрілок, зважаючи на загрозу життю людей, які перетинають кордон, було здійснено відвід громадян та прикордонників з пунктів пропуску. Зараз дані пункти пропуску тимчасово закриті, про що офіційно повідомлено Російську Федерацію", - пояснює відомство.

Також направлено пропозиції в Кабінет міністрів України про припинення руху через ряд пунктів пропуску на кордоні з Росією у відповідності до ч.1 ст.10 угоди між урядами України і Російської Федерації про пункти пропуску через державний кордон між Україною і РФ.

"У зв’язку зі складною обстановкою, зосередженням великої кількості терористів у прикордонних районах та населених пунктах Краснодон та Свердловськ, неможливістю маневру підрозділів прикордонної служби, тотальними погрозами сім’ям прикордонників, постійним обстрілом прикордонних нарядів зараз вкрай ускладнено контроль за лінією державного кордону на окремих ділянках", - наголошує ДПСУ.

"Незважаючи на всі складнощі, прикордонники продовжують виконувати свої обов’язки", - запевняє служба.

"Проте наголошуємо, що нагальним питанням залишається виведення підрозділів Збройних сил України, Національної гвардії та територіальних органів правопорядку для оборони лінії державного кордону та прикриття тилових підступів до держрубежу", - додає відомство.

Як відомо, управління прикордонників у Луганській області та декілька пунктів пропуску були передислоковані через напади бойовиків.

Цьому передував, зокрема, кількаденний штурм управління Прикордонної служби на Луганщині і відсутність наземної підмоги з боку сил антитерористичної операції.powered by lun.ua