МЗС висловило Росії невдоволення діями її прикордонників

5 переглядів
П'ятниця, 6 червня 2014, 23:25

Міністерство закордонних справ вручило тимчасовому повіреному у справах Росії в Україні Андрію Воробйову дипломатичну ноту.

Як повідомляє прес-служба відомства, зокрема, російську сторону попросили пояснити чергові факти "грубого порушення режиму українсько-російського державного кордону".

МЗС України нагадало про факти затримання на російсько-українському кордоні озброєних людей, які намагалися потрапити в Україну зі сторони Росії.

Також відомство нагадало про порушення Росією повітряного простору України.

"Російській стороні заявлено рішучий протест у зв’язку з бездіяльністю прикордонної служби та інших компетентних органів Росії, які не перешкоджають незаконному переміщенню озброєних організованих формувань та осіб на територію України", - йдеться у заяві МЗС.

"Такі дії російської сторони вже призвели до порушення безпеки на українсько-російському державному кордоні та різкого загострення обстановки у прикордонних районах на території України", - підкреслили у відомстві.

У МЗС нагадали, що результатом бездіяльності прикордонників РФ стало рішення уряду України про припинення руху через українсько-російський державний кордон у восьми пунктах пропуску в Донецькій та Луганській областях.

Окрім того, російську сторону закликано негайно здійснити необхідні дії для невідкладного звільнення захоплених так званими "казаками" членів місії ОБСЄ.

Водночас у МЗС Росії вважають, що заходи із перекриття частини кордону "навряд буде сприяти вирішенню гуманітраних проблем мешканців" вказаного регіону України.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua