Терористи, аби вийти зі Слов’янська, прикривалися мирними людьми - РНБО

19 переглядів
П'ятниця, 11 липня 2014, 16:41

Колону терористів, що виходила зі Слов’янська 5 липня, силовики не знищували, бо мали інформацію про те, що бойовики прикриваються мирним населенням.

Про це заявив речник РНБО Андрій Лисенко на брифінгу, коментуючи тезу, що Слов’янськ не був узятий у кільце.

"Слов’янськ дійсно був заблокований і взятий в кільце. Але щодо колони, яка вийшла зі Слов’янська, – у нас була інформація, що бойовики у цю колону набрали місцевих мешканців – і зробили живе прикриття ними як живим щитом. Тому цю колону ми не знищували, вони змогли вийти", - сказав він.

На зауваження, що мирне населення все одно стало жертвою бойових дій і запитання, чи не хоче він офіційно вибачитися за це, Лисенко відповів:

"Я можу тільки запевнити, що військові, які беруть участь в антитерористичній операції, ніколи ціллю не мали мирне населення. Вони ніколи не прикриваються місцевим населенням, вони його звільняють від терористів. І вибачатися?.. За що?".

"У нас є підтверджені факти обстрілу терористами у населених пунктах місцевого населення. Вони це роблять з українськими прапорами, під камерами російських телеканалів – це засвідчені факти. Це звичайна провокація, спрямована проти сил АТО", - додав Лисенко.

powered by lun.ua