Щонайменше 160 мирних жителів загинули під час АТО на Донбасі - чиновниця

26 переглядів
Середа, 2 липня 2014, 18:30

За час антитерористичної операції в Донецькій області загинуло не менше 160 мирних жителів.

Про це ZN.UA повідомила заступник голови Донецької обласної адміністрації, начальник управління з питань охорони здоров'я Олена Петряєва.

"Офіційно за час проведення АТО в Донецькій області станом на 1 липня загинуло 279 осіб, 262 чоловіка, 13 жінок, 4 дитини", - сказала вона.

"Як невідомі, тобто взагалі без будь-яких розпізнавальних знаків, зареєстровані 93 людини. Як військові (в камуфляжі) - 26. Решта 160 загиблих, імовірно, місцеві жителі", - додала Петряєва.

За її словами, мова йде тільки про тих загиблих, щодо яких проведена судово-медична експертиза.

Щодо втрат військових, національних гвардійців, співробітників МВС і СБУ і прикордонників, то реєстрацією і транспортуванням загиблих займаються самі силовики.

Поранених оперативно переправляють до медичних установ населених пунктів, не зайнятих сепаратистами, щоб виключити їх захоплення бойовиками.

Угрупування сепаратистів також намагаються самостійно вирішувати проблеми із загиблими.

Убитих росіян намагаються переправляти через кордон в РФ, інших найчастіше ховають поблизу місця загибелі.

Владою області зафіксовані випадки, коли бойовики скидали трупи прямо в канал Сіверський Донець. Тому говорити про точну кількість загиблих з боку бойовиків, не доводиться, повідомляє видання.

Невідома точна цифра загиблих в Слов'янську, частина тіл може перебувати під нерозібраними завалами. Немає даних і про кількість похованих.

За відомостями Петряєвої, в місті на сьогоднішній день залишається близько 45 тисяч жителів.

Після відновлення активної фази АТО кількість жертв зросла.

Як заявила Петряєва, "вчора після інтенсивного обстрілу Краматорська прийшла інформація про шість загиблих і сімох поранених".

"Вісім людей доставлені в лікарню в Слов'янську. Триває бій в Амвросіївці і на Саур-могилі. Там багато загиблих і поранених, але точних цифр поки немає, дуже поганий зв'язок. У лікарні вже доставлено шість осіб. У Донецьку вчора, після захоплення обласного УВС, двоє загиблих. Ще вісім осіб звернулися за допомогою до медичних установ", - сказала Петряєва.

"Сильні бої в районі Карлівки. Сьогодні вбито людину на каналі Сіверський Донець - Донбас. Тривають активні бойові дії в Артемівську та Сіверську. Там важко поранений чоловік і убита жінка. Ці дані ще не ввійшли в зведення", - додала вона.

Інформація про те, хто саме завдає ударів, суперечлива. Місцеві жителі покладають провину і на бойовиків, і на українську армію.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua