Луганські бойовики готують підґрунтя для провокацій з авіацією?

38 переглядів
Понеділок, 7 липня 2014, 13:52

Самопризначений міністр оборони самопроголошеної ЛНР Ігор Плотницький заявляє, що в ополчення скоро з'явиться своя авіація, у штабі АТО цю інформацію не підтверджують.

Про це повідомляє російська держагенція Итар Тасс.

"Один з українських літаків - Су-25 - був змушений зайти на змушену посадку й був нами захоплений. Він потребує легкого ремонту, після чого вступить у строй. В армії ЛНР, нарешті, з'явиться своя авіація", - сказав Плотницький.

Він не уточнив, де саме був захоплений літак, також, не сказав, звідки він планує злітати після ремонту.

Джерела "Української правди" в штабі АТО спростували інформацію про захоплення літака. "Два літаки прибули в аеропорт Луганська, спустили вантаж, були обстріляні, але повернулися назад в місце дислокації", - сказав співрозмовник.

У той же час прес-офіцер АТО Олексій Дмитрашковський в коментарі "Українській правді" спростував інформацію про нібито захоплення літака.

"Ні, це неправда. Для того, щоб використовувати авіацію, потрібно спеціальне обладнання  й спеціальні вміння. Літак - це ж не автомобіль. Плюс авіаційний гас, який коштує дуже дорого. Заяви, які роблять у ДНР і ЛНР – це дезінформація, щоб компрометувати українську армію й показати свою значимість. Ця інформація неправдива, це 99,9%", - заявив Дмитрашковский.

Інформація про захоплення українського літака в Луганській області заперечує і губернатор області Ірина Веригіна, яка повідомила, що як раз під час телефонного дзвінка проводить нараду з керівництвом АТО. В коментарі "Українській правді" вона не виключила, що бойовики можуть використовувати українську техніку, у тому числі й літаки, конфісковані у України в Криму.

"Штаб АТО спростовує таку інформацію. Є літак, який сідав на вимушену посаду, але це було в Дніпропетровській області, а не в Луганській", - сказала вона.

"Усі наші літаки в нас. Наших літаків у бойовиків немає. Але в Росії перегнали нашу українську техніку, яка була в Криму. Її перегнали в Ростовську область в Міллерово. Зараз наші українські літаки перебувають у Міллерово", - сказала вона.

"Тепер польоти всі вони можуть робити на наших українських літаках. Те ж саме й із системою "Град". 15 штук, які були захоплені в Криму", - заявила Веригіна.

 

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua