Порошенко надіється, що про мир на Донбасі домовляться вже в п’ятницю

Середа, 3 вересня 2014, 18:20

Президент Петро Порошенко сподівається, що у п’ятницю тристороння контактна група розпочне переговори щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі, а також що будуть вжиті реальні кроки для досягнення миру.

Про це він заявив під час зустрічі з українцями, які були звільнені з лівійського полону, повідомляє прес-служба президента.

"Я покладаю величезну надію на те, що у п’ятницю у Мінську буде нарешті розпочато мирний процес", – сказав Порошенко.

Він підкреслив, що Україна не давала жодного приводу для того, щоб спровокувати проти себе агресію.

"Весь світ знає, що Україна є країною, яка чітко дотримується зобов’язань, міжнародного права і яка є сьогодні об’єктом агресії з боку сусідньої держави", – зазначив президент.

Також він висловив сподівання на припинити постійного порушення домовленостей, розстрілу полонених, мирного населення, знищення навчальних закладів та інших об’єктів інфраструктури.

"Перше завдання – це мир. Сьогодні о 5 ранку, у зв’язку з різницею у часі, ми говорили з президентом Путіним про те, яким чином ми можемо зупинити жахливі процеси. Не можна заперечувати те, що люди мають перестати гинути", – заявив Порошенко.

Він заявив, що миру в Україні хочуть всі громадяни, тому він боротиметься за мир.

"Народ України на сто відсотків "за", політикани – хочуть погратися у війну. Але я хочу сказати, що не дам це зробити. Ми маємо спільно боротися за мир", – сказав Порошенко.

Як відомо, у четвер прес-служба Порошенка повідомила про те, що під час переговорів з Путіним була досягнута домовленість про "постійне припинення вогню" на Донбасі. Пізніше це формулювання було замінене на "режим припинення вогню".

 У свою чергу Путін запропонував Україні свій план врегулювання ситуації на Донбасі з семи пунктів.powered by lun.ua