Порошенко розповів Меркель про певний прогрес у виконанні "мінського договору"

Неділя, 7 вересня 2014, 22:51

Моніторинг та верифікація "режиму припинення вогню" з боку ОБСЄ, де вже є певний прогрес, має бути запроваджений якомога швидше.

Про це заявив президент України Петро Порошенко у розмові з канцлером ФРН Ангелою Меркель, повідомляє прес-служба глави держави.

Співрозмовники обмінялись баченням розвитку ситуації на Донбасі після запровадження режиму припинення вогню та скоординували дії у міжнародному контексті.

"Президент наголосив на необхідності ретельного дотримання всіх узгоджених позицій, зокрема, на важливості якомога швидшого запровадження моніторингу та верифікації режиму припинення вогню з боку ОБСЄ, де вже є певний прогрес", – йдеться у повідомленні.

Також Порошенко повідомив, що за його дорученням "українські силові відомства готові максимально ефективно сприяти впровадженню необхідних процедур".

Як відомо, 5 вересня у Мінську відбулися переговори за участю другого президента України Леоніда Кучми, посла Росії в Україні Михайла Зурабова, спецпредставника ОБСЄ Хайді Тальявіні, лідерів бойовиків "ДНР" Олександра Захарченка та Андрія Пургіна, а також голови "ЛНР" Ігоря Плотницького.

За підсумками зустрічі між представниками України, "ДНР" і "ЛНР" за участю ОБСЄ було підписано протокол про припинення з 18:00 п'ятниці вогню на Донбасі.

Документ в ніч на 7 вересня був оприлюднений на сайті ОБСЄ.  У протоколі з 12 пунктів йдеться про те, що сторони негайно мають припинити вогонь в двосторонньому порядку та забезпечити моніторинг і верифікацію з боку ОБСЄ режиму незастосування зброї.  Також сторони зобов'язалися "вивести незаконні збройні формування, а також бойовиків і найманців з території України" та невідкладно звільнити всіх заручників і незаконно утримуваних осіб.

6 вересня президенти України та РФ провели телефонну розмову, в ході якої дійшли згоди, що "режим припинення вогню" на південному сході України в цілому виконується

У ніч на 7 вересня в Донецькій області з боку Новоазовська, який контролюється бойовиками ДНР, був обстріляний Маріуполь. В результаті 1 людина загинула, ще троє отримали поранення.

Українська правда powered by lun.ua