Польща може і хоче продавати зброю Україні – міністр оборони

Понеділок, 8 вересня 2014, 17:42

На саміті НАТО не було домовленостей про постачання Україні зброї, але Київ може вільно її купувати у Польщі, чи іншій країні.

Про це заявив міністр оборони Польщі Томаш Сємоняк в ефірі TVN 24.

Він пояснив, що повідомлення екс-міністра Юрія Луценка про те, що на саміті домовились про постачання зброї Україні були помилковими.

"Я був здивований, і ми негайно відреагували. Як і США, Італія та Норвегія. Такі домовленостей у Ньюпорті не було", - заявив міністр.

Він нагадав, що НАТО оголосило про свою фінансову підтримку України та у сфері військово-технічного співробітництва.

Натомість питання постачання зброї були кваліфіковані як предмет двосторонніх домовленостей.

"Від липня немає ембарго на постачання зброї в Україна, і Україна може вільно купувати зброю у Польщі та в інших країн", - запевнив Сємоняк.

"Для покупки і продажу зброї потрібні дві сторони. Якщо Україна таку готовність висловить, то наша оборона промисловість напевне готова таке замовлення виконати. Це не просто, бо такі контракти не укладаються за кілька днів", - додав польський міністр.

Він запевнив, що Польща зацікавлена продавати Україні зброю, а "українці точно знають, що ми виробляємо і можемо запропонувати".

Як відомо, раніше Луценко у своєму блозі заявив, що на саміті НАТО вдалося досягнути домовленостей про поставки Україні зброї з США, Італії, Норвегії та Польщі.

Усі країни спростували цю заяву, вказавши, що на саміті таких домовленостей не досягали.

Українська правда

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.