Кравчук просить для Донбасу більше повноважень

Понеділок, 1 грудня 2014, 16:51

Перший президент України Леонід Кравчук закликає надати частині Донбасу, що перебуває під контролем української влади, більші конституційні повноваження.

Таке переконання він висловив у понеділок на прес-конференції в Укрінформі.

"На тій частині сходу України, яка під контролем нашої влади, цілком природньо, треба вирішити дуже швидко одне питання - дати тим регіонам найбільші конституційні повноваження, щоб вони мали право вирішувати всі питання: економічні, соціальні, культурні, кадрові, крім деяких - як територіальна цілісність і оборона, безпека, бо це питання вже не регіональної влади, а загальнонаціональної", - наголосив Кравчук. 

Він зазначив, що друге важливе питання - перекрити українсько-російський кордон, зробити його таким, щоб не пропускав "ні найманців, ні терористів, ні бойовиків, ні будь-кого". "Тому що в мене є достовірна інформація, що зараз там, в регіонах так званих "ДНР" та "ЛНР", більше російських найманців і російських військ, ніж сепаратистів і бойовиків місцевих - вони вже накрали, пограбували і виїхали. У мене є інформація, що були створені в цих областях так звані МРЕВ, які перебивали номери автомобілів, вкрадених у людей бойовиками і сепаратистами для того, щоб вивезти", - повідомив Кравчук.  

Як заявив Кравчук: на сході України люди страждають, вмирають, гинуть, "а пан Путін заявляє, що він проводить політику "русского міра", стрижневою метою якої є захист російськомовного населення, росіян". Цікавий захист - вбивати на території України росіян", - зазначив політик. 

Кравчук висловив переконання, що якщо Україна буде діяти більш професійно і цілеспрямовано й більш точно інформуватиме Євросоюз, Захід, США і про ситуацію, яка склалася на сході і в Україні загалом, то допомога нам надійде "не тільки у вигляді санкцій, а й у інших формах, в тому числі і зброєю".powered by lun.ua